Hráči Dukly začali drtivým tlakem, několik velmi dobrých příležitostí si ale sami zhatili jejich komplikovaným řešením, případně nepřesností v zakončení. Povedený vstup do utkání vyústil i v první přesilovou hru, ale více práce měl Škarek, který dvojicí bleskurychlých zákroků bravurně vychytal Vondrku.

Jak už je letos na Horáckém zimním stadionu tradicí, neproduktivita Jihlavských byla tvrdě potrestána. Jiránek namazal před vlastní brankou Tomicovi a jihlavský odchovanec otevřel skóre – 0:1. „Opět jsme inkasovali po individuální chybě,“ nechápal trenér Dukly Petr Vlk. „To jsou věci, o kterých neustále hovoříme, ale stále se nám tam objevují.“

Hra červenožlutých se zcela rozpadla a Chomutov na ledě kraloval. Herní převahu navíc po pěkné křížné přihrávce skrz celé útočné pásmo stvrdil přesným zásahem Vondrka. „První třetinu jsme odehráli přesně podle toho, co jsme si řekli. Důležité bylo, že jsme na rozdíl od soupeře využili naše šance,“ uvedl chomutovský asistent Petr Martínek.

Trenéři Vlk se Zemanem jistě o první přestávce spřádali plány na obrat, ale jejich svěřenci začali hodně vlažně. Takřka hned po úvodním buly nechali hladce projet pásmem sedmnáctiletého extraligového debutanta Lauka, po jehož šikovné přihrávce nejprve pálil Tomica do Škarka, a po následném závaru dorazil odražený kotouč do sítě Růžička.

Fotbal na Jihlavsku

Mírné zlepšení nálady do ochozů přinesly snižující gól Ryse, a především ubráněné devadesátisekundové dvojnásobné oslabení. V těchto chvílích exceloval gólman domácích Škarek, který byl pod těžkou kanonádou. Jenže to byla jen ojedinělá znaménka krásy na jinak dost rozpačitém výkonu domácích. „Vyšel nám začátek druhé třetiny, vedli jsme 3:0, ale najednou jsme přestali hrát, soustředit se na hru a soupeř snížil. Klíčem k utkání byla asi naše přesilovka pět na tři,“ uvědomoval si Martínek.

Třetí dějství začalo vzrušivě. Nejprve Seman trefil tyč, vzápětí na druhé straně Růžička pláchl jihlavské obraně, Škarek ale jeho blafák přečetl. „To byl asi druhý rozhodující moment. Kdybychom zvýšili na 4:1, bylo by rozhodnuto,“ dodal Martínek.

Umazat další dílek ze ztráty se podařilo Čachotskému, který zasunul vyražený kotouč za Lacova záda a nováček extraligy zázračně ožil.

V samém závěru zcela zbytečně na půlící čáře fauloval Huml a Dukla hrála přesilovku, umocněnou odvolaným brankářem.

4. utkání MOL CUPu mezi FC Vysočina Jihlava a SK Slavia Praha
OBRAZEM: Slavia veze z Vysočiny postup, rozhodl bleskový obrat po pauze

Piráti se celé dvě minuty nedostali z kleští, ale oslabení přežili. Jenže unavení válečníci z Chomutova k tříbodovému zisku nedokráčeli. 3,8 vteřiny před koncem přece jen dotlačil kotouč za Lacova záda Kubalík. „Vyrovnávací branka těsně před koncem byla vyústěním naší snahy po vyrovnání,“ těšil zlepšený výkon svěřenců Vlka.

V prodloužení trefil jihlavský Suchánek tyč Lacovy branky, doslova zázračné dva body pak pro Duklu vystřelil Adam Zeman. „Samozřejmě jsme s spokojeni s dvěma body, ale musíme popřemýšlet o úvodech utkání. Není možné začínat hrát až za stavu 0:2 či 0:3. Pak nás to stojí ohromnou spoustu sil,“ uzavřel hodnocení Petr Vlk.

JIHLAVA – CHOMUTOV 4:3 po sam. nájezdech

Branky a nahrávky: 25. Rys (Čachotský), 48. Čachotský (Zeman), 60. Kubalík (Šidlík, Čachotský), rozh. nájezd Zeman - 9. Tomica, 17. Vondrka (Skokan, Slovák), 21. Růžička (Tomica). Rozhodčí: Hradil, Pavlovič – Frodl, Komárek. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 4 421. Třetiny: 0:2, 1:1, 2:0 - 0:0.

Jihlava: Škarek – de la Rose, Suchánek, Bryhnisveen, Zdráhal, Šidlík, Ulrych, Váňa – Kubalík, Skořepa, Jiránek – Čachotský, Seman, Rys – Žálčík, Hlinka, Anděl – Diviš, Hrubáček, Zeman.

Chomutov: Laco (na 3. a 4. nájezd Lukeš) – Flemming, Mrázek, Valach, Grman, Slovák, Dlapa, Chalupa – Lauko, Růžička, Tomica – Tomeček, Huml, Poletín – Vondrka, Skokan, Sklenář – Havel, Chlouba, Koblasa.