KRAJSKÁ HOKEJOVÁ LIGA

HLINSKO – SVĚTLÁ N. S. 0:6
Hra domácího týmu měla každou třetinu sestupný výkon. V první třetině si hned v úvodu domácí vypracovali tři gólové akce, ale po jejich nevyužití hosté značně ožili a dali první branku v 5. minutě 0:1 a v 8. minutě 0:2, což jejich hru uklidnilo a předváděli rychlý pohledný hokej.

Ve 14. minutě se do rychlého přečíslení dostal Kavalír, ale od snížení na kontaktní branku jej dělila nastřelená tyč. V konci první třetiny domácí nevyužili přesilovou hru. Začátek druhé třetiny hráli domácí oslabení, přesto do gólové šance brejkem pronikl Šír, naznačil střelu a šel do blafáku, ale puk, který již mířil za čáru, Zvolánek v brance zázračně vylovil lapačkou. Hosté však stále častěji přečíslovali domácí a Veselý v brance předváděl výborné zákroky. Naopak hra domácích měla sestupnou tendenci, sólové zavážení kotouče do třetiny v naprosté většině končila v rohu hrací plochy, pomalá rozehrávka a hra bez střelby neměla naději na úspěch. Navíc hosté využili přesilovku v 40. minutě a gólem do šatny zvýšili na 0:3.

V úvodu třetí třetiny měl Veselý opět plné ruce a nohy práce a přes jeho veškerou snahu nemohl chytit po chybě ve 46 minutě na útočné modré čáře brejk dvou světelských útočníků, a Doležal tak zvýšil na 0:4. V 50. minutě domácí z přesilovky vytěžili po teči Bláhy jen trefu do horní tyče. Individuální chyba v rozehrávce v 52. minutě znamenala brejk Blažka stav 0:5. Tenisového kanára dovršil Blažek. Branky a nahrávky: Křišťan 2, Doležal 2, Blažek 2 Rozhodčí: Rulíček – Potůček, Kleprlík Vyloučení: 4:9.
Světlá n. S.: Zvolánek – Šíma, Venc, Doležal, Špatenka, Štros, Křišťan, Kubát, Kopecký, Dolinský, Blažek, Dušátko, Včela O., Svoboda, Žák.

LEDEČ N. S. – SKUTEČ 5:3
Ledečští nastoupili do utkání bez své největší opory v obraně. Utkání pro natažený mezižeberní sval vynechal eleitní bek Miroslav Duben. Vedle Kříže se do obrany postavil Pavel Beneš. První třetina byla v režii domácích, hned ve druhé minutě při prvním střídání nově složené třetí formace s Havlem na centru, vyhrál Varlamovič buly v útočném pásmu přímo na Havla, který poslal Ledeč do vedení. Domácí, povzbuzeni vedením, zvýšili tempo, často se tlačili do šancí, chybělo jen štěstí v koncovce. Potom se přece jen prosadil Štěrba, ale do konce první třetiny se podařilo hostům z přesilové hry snížit. Do druhého dějství vlétla lépe Ledeč, když z početní výkody skóroval Křesťan – 3:1. Hned při dalším střídání projel po pravé straně Kříž a bekhendovou střelou zakončil do šibenice.

Navíc, když si v polovině zápasu najel na nahrávku kapitána Tecla Michal Hrabaň a rozsvítil na tabuli 5:1, bylo ještě veseleji. Hostům se podařilo už jenom zápas dvěma brankami zkorigovat.

„Po dvou velmi dobrých výkonech s Moravskou Třebovou a zejména na ledě vedoucí Chrudimi jsme potřebovali pro vlastní sebevědomí potvrdit vzestup formy i v utkání s lehčím soupeřem. V první a druhé třetině se nám to dařilo. Ve třetí jsme přestali bruslit a začali faulovat. Pak už jsme se nemohli dostat do tempa. Za stavu 5:1 jsme chtěli do zápasu pustit ještě další juniory, ale náš výkon ve třetí třetině tuto myšlenku pokazil. Teď nás čekají rozhodující utkání, podle kterých se bude hodnotit celá sezóna. Musíme se na to dobře připravit a nechat na ledě duši. Je potřeba, aby se dal do kupy Míra Duben, je to jeden s klíčových hráčů a jeho rozehrávka nám hodně chybí," zhodnotil zápas ledečský trenér Milan Chalupa. Branky Ledče: Havel, Štěrba, Křesťan, Kříž, Hrabaň. Třetiny: 2:1, 3:1, 0:1. Ledeč n. S.: Holec – Kříž, Beneš, Tecl, Křesťan, Zadražil, – Hrabaň, Tobola, Štěpán, Štěrba, Brýdl – Havel, Hlavnička, Varlamovič, Kopřiva, Blažek, Krajíček.

PARDUBICE – CHOTĚBOŘ 2:6
Branky a nahrávky: 37. Šejba (Petružálek), 59. Petružálek (Šejba) – 2. Fibikar, 13. Vlček (Ludvík), 20. Svoboda (Dvořák), 44. Kraučuk, 48. Kadlec (Kraučuk), 57. Hospodka (Kraučuk). Rozhodčí: Kolář – Najman, Čížek. Vyloučení: 5:8. Využití: 0:0. V oslabení: 0:2. Diváci: 56. Chotěboř: Pešek – Fibikar, Vácha, Kadlec, Ludvík, Novotný, Krejčí, Kraučuk, Eis, Hospodka, Marek, Svoboda, Dvořák, Žemlička, Hajšman, Vlček.