V prvním utkání v Pěšinkách dominovali Světelští, kteří vyhráli vysoko 10:0. Ani teď nebyli diváci ochuzeni o branky, dokonce padlo o jednu více, ale tentokrát po dramatickém průběhu a znovu se radovali Skláři, kteří tak v sérii vedou 2:0.

KRAJSKÁ HOKEJOVÁ LIGA
2. ZÁPAS PLAY-OFF
CHOTĚBOŘ – SVĚTLÁ N. S. 5:6
Stav série: 0:2

Úvod zápasu vyšel lépe hostující Světlé, kdy již po 54 vteřinách vedla 1:0. O první branku druhého čtvrtfinále se postaral, po chybách domácích, Pavel Blažek, přihrával Vojtěch Varga. Domácí se však velmi rychle vzpamatovali z tohoto počátečního šoku a začali hrát tak, jako by před nimi nestál loňský vítěz soutěže. Bojovali o každý puk a ve třetí minutě tato aktivní hra přinesla své ovoce v podobě nastřelené tyčky, střelu vyslal Václav Svoboda.

Domácí však v tlaku v útočném pásmu vytrvali a po pár vteřinách se podařilo stav vyrovnat, kdy přesně zamířil Tomáš Eis. Po pár minutách se střelci první branky domácích podařilo nastřelit břevno branky hostujícího gólmana Michala Koubského. Následně měli domácí hráči skoro pětiminutový tlak, kdy několikrát nebezpečně vystřelili, ale opět platilo přísloví, nedáš – dostaneš a hosté trestali. V následném protiútoku zvýšil vedení na 1:2 hostující Petr Šudoma. Chotěboř byla oproti prvnímu zápasu jako vyměněná a brzy se jí podařilo vyrovnat, o což se postaral přesnou střelou z kruhů Václav Svoboda.

Na začátku druhé části došlo ke zranění hostujícího Josefa Štrose, který byl v souboji nešťastně zraněn domácím útočníkem bruslí v obličeji a ze zápasu musel odstoupit. Po ošetření měli hosté první velkou šanci, kdy se před domácím gólmanem Matějem Peškem najednou objevili dva hráči hostů, ale domácí brankář je neskutečným zákrokem vychytal a udržel vyrovnaný stav. Po chvíli se ale i u domácích vyplnilo zmiňované přísloví, protože hned z protiútoku se podařilo Václavu Svobodovi zvýšit stav na 3:2.

Potom byla Světlé nabídnuta přesilová hra, ze které se jí podařilo vyrovnat na 3:3. Domácí ale bojovali jako lvi, hráli srdcem, a na výsledku to bylo po chvíli znát. Ve 32. minutě se totiž prosadil Jan Hospodka, který dorazil střelu Milana Hajšmana a podruhé v utkání se ujali vedení, tentokrát 4:3. Ve druhé třetině však domácímu týmu nevyšel konec, byli pod tlakem hostů, část hráčů nestačila vystřídat, sil rychle ubývalo, nepodařilo se vyhodit a nakonec hosté trestali, kdy v čase 39:06 skóroval Petr Včela.

Začátek třetí periody začal stejně jako v části první, tedy brankou hostů. Tentokrát jim na to stačilo pouhých 17 vteřin, kdy se trefil Radim Křišťan, přihrával Jaroslav Žák. Další branky se diváci dočkali až při power-play domácích, kdy se do odkryté branky trefil Ondřej Včela. Poslední branku utkání zařídil chotěbořskýTomáš Eis, když se trefil 32 vteřin před koncem – 5:6. Třetí utkání se hraje v neděli od 17 hodin ve Světlé. Pro chotěbořské fanoušky bude v 16 hodin vypraven autobus od zimního stadionu.