Ti do vyřazovacích bojů proklouzli až v posledním kole základní části ze sedmého místa. Na to už se ale historie ptát nebude. „Teď začíná úplně jiná soutěž,“ říká trenér Havlíčkova Brodu Karel Dvořák.

Opravdu. V play off se většinou rozdíly mezi týmy stírají. I přesto je však favorit v sérii mezi Chomutovem a Havlíčkovým Brodem jasný. Jsou jím severočeští Piráti, kteří dlouhodobě patří k celkům, jež se snaží každoročně proklestit cestu do nejvyšší hokejové soutěže.

„Jejich mančaft je někde jinde, to víme všichni. Jejich čtvrtá pětka by tu hrála první. Ale viděli jsme, že jejich poslední výsledky v základní části nebyly optimální,“ poukázal na sílu protivníka havlíčkobrodský útočník Roman Vondráček.

V zápasech může hrát roli i fakt, že Rebelové do série nastupují jako outsideři. „Soupeř musí, my naopak můžeme příjemně překvapit,“ tvrdí Dvořák. „Jedeme se pobavit hokejem,“ usmívá se.

Čtvrtfinálová série mezi Rebely a Piráty začne dnes a zítra na severu Čech. „Všichni vědí, že proti nám stojí favorit soutěže, ale rozhodně se pokusíme přes ně přejít. Půjdeme zápas od zápasu,“ vzkazuje Vondráček.

O porazitelnosti soupeře je přesvědčen i kapitán týmu Marian Morava. „Bude to hodně těžké. Chomutov začíná ale doma, a první zápasy bývají pro domácí tým hodně těžké. Když tam přijedeme se soustředěnou obranou, budeme dlouho držet nerozhodný stav, nebo vstřelíme nějaký gól, nejsme úplně bez šance,“ uvedl na klubovém webu Morava.

K play off vzhlíží i hodně fanoušků. Protože tým byl v průběhu sezony častokrát pod ostrou kritikou. Základní část byla totiž ze strany Rebelů hodně rozpačitá. Navíc vedení mělo vysoké ambice. „Cílem pro letošní sezonu je zopakovat loňskou úspěšnou sezonu,“ prohlásil v září jeden z majitelů klubu Petr Hubacz.

Loni Havlíčkův Brod došel až do prvoligového semifinále. Letos je zatím ve čtvrtfinále a pokud bude chtít loňský úspěch zopakovat, musí přejít přes ambiciózní Chomutov. „Chomutov je kvalitní mančaft. Když tam přijedete, musíte si srovnat v hlavě, že máte šanci vyhrát. Pokud předvedeme kvalitní výkony, nejsme bez šance,“ domnívá se kapitán Morava.

Hokejové menu
I. liga, čtvrtfinále play off, 1. zápasy
Pondělí od 17.30: JIHLAVA – Hradec Králové, Ústí nad Labem – TŘEBÍČ, Chomutov – HAVLÍČKŮV BROD. Od 18.00: Olomouc – Benátky nad Jizerou.