Před nedávnem doručilo na město žádost o finanční injekci ve výši tří milionů korun.

„Město Havlíčkův Brod podporuje mládež, ale ne prvoligový A-tým," říká jeden z majitelů HC Rebel, Evžen Vopelka a dodává: „Třeba Pelhřimov podporuje A-tým milionem a půl, Šumperk dostává od města čtyři miliony, a to tento klub nemá mládež."

V pondělí se sešli zástupci HC Rebel s rozšířenou radou města, ve které nechyběli ani zástupci opozice. „Nebylo to vyhrocené jednání jako na naší prosincové valné hromadě. Z města přišla pozitivní vlna a poprvé cítím, že hokej není městu lhostejný. Nastolili jsme si nějaký rozpočet a město předložilo dva tři návrhy, jak pomoci. Jednou možností je snížení nákladů na provoz, druhou podpora v režimu evropských dotací De Minimis," upřesnil Vopelka.

O den později se sešel finanční výbor zastupitelstva, který ale konkrétní požadavek tří milionů korun pro HC Rebel podle informací Deníku neschválil, nicméně konečné slovo bude mít až únorové zastupitelstvo.

„Z mého pohledu je to správné rozhodnutí. Ani jeden z akcionářů HC Rebel, konkrétně jde o Měšťanský pivovar, nemá k hokejovému klubu důvěru," poznamenal Martin Sedlák z Havlíčkova Brodu, šéf vysočinské TOP 09, který se problematice havlíčkobrodského hokeje dlouhodobě věnuje.