Pelhřimovští ani havlíčkobrodští hokejisté nedokázali v dalším kole druhé hokejové ligy využít domácí hřiště k zisku bodů. Dařilo se naopak Žďáru nad Sázavou, který vyhrál v daleké Bílině.

BÍLINA – ŽĎÁR N. S. 1:4

Na dlouhou cestu se vydaly Plameny i s devatenáctiletým útočníkem z Jihlavy Danielem Dvořákem. Náhradník za zraněné forvardy se ukázal být správnou volbou. Ve 13. minutě jej poslal do brejku Tomáš Střecha a Dvořák si premiéru osladil gólem. Vedení spadlo Žďáru doslova z nebes, protože Bílina byla na svém malém kluzišti do té doby lepší a jen díky zákrokům Blažíčka vycházela naprázdno.

Ve druhé části hosté ožili. Kaňka napřáhl od modré a zvýšil na 0:2. Zvýšit mohl Pleva, nedal a po chybě snížil Trubenekr. Ten mohl před druhou sirénou i vyrovnat, ale poskakující kotouč vytěsnil z brankové čáry obránce.

Klid vnesl na žďárské hokejky ve 44. minutě produktivní obránce Staněk a konečně prokázal, že umí i skórovat. Svou bodovou sbírku rozšířil na 1 gól a 18 nahrávek. Výsledek zpečetil z protiútoku v 56. minutě svým druhým gólem Kaňka.
Branky a nahrávky: 34. Trubenekr (Fučík, Řezníček) – 13. Dvořák (T. Střecha), 27. Kaňka (Štěpánek, Smejkal), 44. Staněk (Beneš, T. Střecha), 56. Kaňka (Beneš, Staněk). Rozhodčí: Battek – Coubal, Sulo. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Diváci: 132. Třetiny: 0:1, 1:1, 0:2.
Žďár nad Sázavou: Blažíček – Beneš, Staněk, Pleva, L. Střecha, Smejkal, Rašner, Štěpánek, Vítek, Kaňka, Gregar, Bureš, Krupka, T. Střecha, Hron, Dvořák.

H. BROD – JABLONEC 2:5

Hned od první třetiny se hrálo v obrovském tempu, jako první šli do vedení hosté. Bruslaři ale hráli výborně, a ještě před první přestávkou dokázali otočit vývoj utkání. Jejich vedení mohlo být ještě výraznější, další branka ale nepadla.

Ve druhé třetině se pokračovalo ve svižném tempu a šance byly k vidění na obou stranách. Prosadili se ale hosté, kteří dvakrát jako přes kopírák ujeli do přečíslení, které proměnili, a překlopili skóre zpět na svoji stranu.

V závěrečné periodě si Vlci vedení pohlídali a dvěma góly v poslední minutě do prázdné brány dali výsledku konečnou podobu. „Tento týden jsme odehráli dobré zápasy, ale nemáme ani bod. Je to kruté, ale abychom dnes bodovali nebo vyhráli, tak by se nám muselo všechno sejít. A to se nestalo. První třetina byla výborná, měli jsme v ní přidat ještě jeden gól. Vedli jsme jen 2:1 a soupeře pustili do dvou brejků. V některých situacích jsme naivní a chceme zápas rychle rozhodnout," komentoval duel brodský trenér Aleš Totter.
Branky a nahrávky: 10. Loginovskij (Endál), 14. Vala (Kozlík, Kuchta) – 4. Nevyhoštěný (Pavlů), 31. Bříška (L. Tondr, Šulc), 35. Bříška (L. Tondr, Šulc), 60. L. Tondr, 60. L. Tondr (Šulc). Rozhodčí: Vojtěch Czubaj – Martin Klouda, Ondřej Polák. Vyloučení: 5:8. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 621. Třetiny: 2:1, 0:2, 0:2.
H. Brod: Novák – Duben, Lacina, Vala, Kolda, Kořínek, Loginovskij, Pecen, Kulhánek – Chlubna, Kondratěv, Vlasov – Přidal, Třetina, Endál – Kuchta, Kozlík, Ludvík – Hlídek, Cejpek, Jelínek.

PELHŘIMOV – PÍSEK 4:5

Hektické utkání mohli sledovat v sobotu pelhřimovští příznivci. Aktivněji začali domácí hráči, kteří se však těžko prosazovali před důraznou obranu hostí. Písečtí se navíc v závěru prvního dějství dostali do vedení v přesilové hře.

Na další zásahy se čekalo až do poloviny utkání, kdy nejprve Jihočeši využili další přesilovku, následně ale snížil Votápek.

Brankostroj se rozjel v poslední části hry, kdy během sedmi minut padly čtyři branky. Medvědi nejprve srovnali, jenže hosté šli potřetí do vedení. To se nelíbilo Votápkovi s Vysloužilem, kteří dostali svůj tým poprvé v duelu do vedení.

Bodů se přesto Pelhřimov nedočkal. Tři minuty před koncem srovnal Slavík, dílo zkázy pro domácí dokonal šest vteřin před koncem základní hrací doby Vlček.
Branky a nahrávky: 30. Votápek (Vylíčil), 41. Vylíčil (Vysloužil, Kubát), 48. Votápek (Vylíčil, Vysloužil), 49. Vysloužil (Vylíčil, Wasserbauer) – 19. Pašek (Marek, Ferebauer), 29. Sýbek (Bernád J., Novák), 45. Sýbek, 57. Slavík (Bernád D., Sýbek), 60. Vlček (Bernád J.). Rozhodčí: Jechoutek – Beránek, Žídek. Vyloučení: 7:4, navíc Bezděk 5 min. + DU, Adam 10 min. + SU, Marek Hadrava (vš. P)10 min. + DU. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 340. Třetiny: 0:1, 1:1, 3:3.
Pelhřimov: Černý – Kubát, Kůrka, D. Kasalý, Adam, Wasserbauer, Jelínek, Bonnel, Kopic, Marek Hadrava, Martin Hadravan, Vylíčil, Bezděk, Votápek, F. Kasalý, Baldwin, Vysloužil.

Ostatní výsledky skupiny Západ: Nymburk – Kobra Praha 1:4, Řisuty – Tábor 4:3 pp, Klatovy – Kolín 3:2, Děčín – Vrchlabí 2:4, Jindřichův Hradec – Klášterec nad Ohří 3:5, Trutnov – Sokolov 3:2 pp.

Výsledky 24. kola skupiny Východ: Hodonín – Karviná 5:4 pp, Nový Jičín – Břeclav 4:5, Opava – Poruba 4:6, Valašské Meziříčí – Kopřivnice 6:4, Vsetín – Technika Brno 7:3. Utkání Moravské Budějovice – Frýdek-Místek (6:4) bylo předehráno.