ŽĎÁR NAD SÁZAVOU – PELHŘIMOV 5:2

Úvodní dvacetiminutovka patřila Plamenům, které svoji převahu přetavily v dvoubrankové vedení. V 6. minutě našel Štěpánek před brankou volného Kunstmüllera, který střelou mezi betony Hamalčíka otevřel skóre zápasu. Na rozdíl dvou branek zvýšil o tři minuty později proměněnou přesilovou hrou Staněk.

Hned tři branky viděla početná návštěva v průběhu 25. minuty. Vše začal dorážkou na 3:0 žďárský Kuřítko, jenže hned po vhazování se od levého mantinelu trefil Kohút a snížil. O dalších jedenáct vteřin později došlo podruhé v utkání na spolupráci Štěpánka se zakončujícím Kunstmüllerem a bylo to 4:1. Již na rozdíl čtyř branek zvýšil ve 33. minutě Lojek, když dorazil do branky střelu Bureše. Tři minuty před druhou sirénou Pelhřimov korigoval, z přesilové hry se prosadil Marek Hadrava.

Ve třetí třetině zaujalo pouze břevno, které nastřelil hostující Votápek, hokejisté Žďáru si však výhru pohlídali. „První dvě třetiny byly z naší strany velice dobré. Závěrečné dějství bylo hodně neurovnané a zbrklé, zřejmě pod vědomím náskoku, který jsme měli,“ řekl po utkání asistent trenéra Žďáru Radovan Biegl.

„Rychle jsme prohrávali, naše šance jsme naopak nedokázali proměňovat. Rozhodujícím okamžikem byla okamžitá reakce Žďáru na náš snižující gól na 1:3, to nás srazilo dolů,“ dodal kouč Pelhřimova Jan Dvořák.

Branky a nahrávky: 6. Kunstmüller (Štěpánek, Sedláček), 9. Staněk (Kovářů), 25. Kuřítko (Gregar), 25. Kunstmüller (Štěpánek), 33. Lojek (Bureš) – 25. Kohút (Šulák), 37. Marek Hadrava (Adam, Kasalý). Rozhodčí: Vrba – Mikšík, Čelechovský. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:0. Diváci: 707. Třetiny: 2:0, 3:2, 0:0. Žďár n. S.: Řehoř – Pleva, Lojek, Staněk, Smejkal, Marek, Sedláček, M. Jícha – Štěpánek, Vítek, Kunstmüller, Gregar, Kuřítko, Bureš, L. Jícha, Beneš, Paták, Střecha, Krupka, Kovářů, Nečas. Pelhřimov: Hamalčík (41. Šoustal) – Adam, Kohút, Hájek, Svoboda, Rudy, Port, Kubát – Kalenda, Martin Hadrava, Kasalý, Marek Hadrava, Kopic, Kaminski, Votápek, Šulák.

Hokejové Plameny (v černém) mají po dvou kolech II. ligy na kontě solidních pět bodů.
Se vstupem do sezony, myslím, můžeme být spokojeni, říká Michal Konečný

MORAVSKÉ BUDĚJOVICE – DS ČESKÉ BUDĚJOVICE 6:3

Domácí premiéru mají úspěšně za sebou Žihadla. O své výhře rozhodla už do poloviny zápasu, kdy odskočila na 4:1. Ve zbytku utkání pak domácí poněkud polevili, vítězství si však vzít nenechali. „První domácí utkání je vždy specifické a já mohu být spokojen pouze s výhrou,“ uvedl trenér Augustin Žák. „Náš výkon byl poněkud horší než minule v Havlíčkově Brodě, dělali jsme chyby v obranné fázi. Přinutil nás k nim ale i soupeř, který má letos oproti loňsku lepší tým,“ uznal kouč Žihadel.

Branky a nahrávky: 2. Kusý (Matějka, Rytnauer), 16. Horký (Kabelka), 25. Lupač (Hačecký, Sobotka), 29. Kusý (Rytnauer, Matějka), 42. Mikeš (Horký, Čermák) – 27. Šesták (Sumerauer), 41. Hřebejk (Škopek), 45. Ferebauer (Svoboda). Rozhodčí: Král – Vašíček, Kráľ. Vyloučení: 7:5, navíc Mikeš (MB) 10 min. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 498. Třetiny: 2:0, 2:1, 2:2.
M. Budějovice: Brož – R. Čermák, Kabelka, Wasserbauer, Sobotka, Pelikán, Kliment, Peroutka – Pucher, Mikeš, Horký, Rytnauer, Matějka, Lupač, Kusý, Hačecký, Niederhafner, D. Čermák.

TÁBOR – H. BROD 2:6

Suverénně zahájili nový ročník hokejisté Havlíčkova Brodu, kteří jsou po třetím kole v čele tabulky bez ztráty bodů.
Na ledě Tábora potvrdili svoji dobrou střeleckou formu Milfait a Voříšek, autoři dvou branek. „Soupeř oproti přípravným zápasům posílil, takže jsme počítali s tím, že to bude těžké utkání proti kvalitnímu mužstvu,“ uvedl brodský trenér Václav Adam. „Nechtěli jsme dopustit, aby se soupeř ujal vedení, protože na jeho ledě by bylo těžké ztrátu dotahovat. To se nám povedlo, první třetinu jsme zvládli dobře. Druhou už o něco méně, soupeře jsme dostávali do hry. Důležité bylo, že jsme po inkasované brance využili přesilovou hru, takže jsme šli do třetí třetiny znovu s vedením. Povedlo se nám parádně vstoupit do třetí části a dostali jsme se do vedení 4:1. Po naší hloupé chybě soupeř snížil, ale výsledek jsme si pohlídali a přidali ještě dva góly. Klukům chci za předvedený výkon poděkovat, uhráli jsme dobré body z venku.“

Branky a nahrávky: 23. Heřman (Prokeš, Havran), 53. Pípal (Andres, Heřman) – 14. Milfait (Semrád, Voříšek), 32. Voříšek (Kulhánek, Milfait), 41. T. Semrád (Třetina, Přidal), 52. Voříšek (Vala, Milfait), 53. Třetina (Přidal), 54. Milfait (Voříšek, Novák). Rozhodčí: Mertl – Štětina, Šimánek. Vyloučení: 9:6, navíc Havlík (HB) 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 1662. Třetiny: 0:1, 1:1, 1:4.

H. Brod: Novák – Semrád, Vašíček, Vala, Kulhánek, Havlík, Kříž, Balgalvis – Přidal, Třetina, Endál, Voříšek, Milfait, Šuhaj, Pipek, Kozlík, Spratek, Chlubna, Kuchta, Beneš.

Zbývající výsledky: Kolín – Nymburk 3:4, Klatovy – Písek 5:2.

 1. HAVLÍČKŮV BROD 3 3 0 0 0 19:6 9
 2. ŽĎÁR NAD SÁZAVOU 3 2 1 0 0 9:4 8
 3. Tábor 3 2 0 0 1 14:9 6
 4. MOR. BUDĚJOVICE 3 1 1 0 1 14:12 5
 5. Klatovy 3 1 1 0 1 9:9 5
 6. Nymburk 3 1 0 2 0 5:6 5
 7. PELHŘIMOV 3 1 0 0 2 11:13 3