To se však nerodilo vůbec lehce, mladí Bruslaři narazili na velmi kvalitního soupeře, který předvedl skvělý výkon. Partu z Kotliny poslal do vedení na začátku druhé půlky utkání Lukáš Pokorný, jenž využil samostatný únik.

Domácí mohli v poslední minutě přijít o vítězství, ale úchvatným zákrokem lapačkou je zachránil znovu výborně chytající brankář Kulich. Celý tým si zaslouží za velkou bojovnost pochvalu.

H. BROD – LETŇANY 1:0

Havlíčkův Brod zaspal začátek zápasu a nedařilo se mu v podstatě vůbec nic. Hráči nedokázali na hřišti zrealizovat pokyny, které jim před zápasem trenéři v kabině udělili.

Jejich hra byla chaotická, nedařil se jim přechod do útoku a po většinu času se museli bránit svému soupeři. Děkovat mohli svému gólmanu Kulichovi, který tradičně chytal ve skvělé formě a držel aktivní letňanské střelce na uzdě.

Bezchybný byl na druhé straně hřiště i brankář Pařík, oba týmy se tak rozešly do kabin za bezbrankového stavu. Domluvu během první přestávky si mladí Bruslaři vzali k srdci a začínali mít nad Letci mírně navrch. Brankář Pařík se několikrát pořádně zapotil, ale i s trochou štěstí se mu podařilo zmařit všechny projektily, které na něj domácí vyslali. Na sklonku první půlky zápasu přepustil své místo v brankovišti svému kolegovi Vlasovi, jenž se nestihl na ledě ani pořádně rozkoukat a už inkasoval.

Jiří Přibyl i bez hole přisunul puk Radimu Pejchalovi, jehož parádní nahrávka poslala do samostatného úniku Lukáše Pokorného. Bojovný útočník sice zblízka trefil brankáře Vlase, ale od jeho betonů se puk i s přispěním štěstí došoural za brankovou čáru. Na konci třetiny měli navrch hokejisté z hlavního města, ale domácí hubené vedení uhájili až do druhé sirény.

Ve třetí periodě se hrál dlouho vyrovnaný hokej, ale postupem času začaly diktovat tempo hry Letňany. Hosté ukazovali, že mají dobře poskládaný tým, v němž třímá velká síla. A to jak směrem dopředu, tak i v defenzivě.

Šikovní hráči soupeře dělali mladým Bruslařům velké problémy a jejich útočné manévry krotili s vypětím všech sil. Situaci měli o to těžší, že hráli často v oslabení.

Pražané v závěru zápasu zkusili při přesilovce hru bez brankáře a v poslední minutě si vytvořili obrovskou šanci, ale gólman Kulich předvedl jedno ze svých parádních kouzel a hodně těžkou střelu vytáhl na poslední chvíli svou lapačkou do bezpečí. Soubor z Kotliny tak slavil v přípravě první důležitou výhru.

Ladislav Vácha