Strašil je poslední debakl na vlastním ledě 3:9. Brodští chlapci však vykročili do boje pravou nohou a jejich pomsta byla víc než krutá, natočili Pražanům desítku.

I. LIGA JUNIORŮ

H. BROD – V. POPOVICE 10:1
Hned úvodní přesilovku zahráli hokejisté z Kotliny na jedničku a obránce Kříž se zapsal do střelecké listiny. V 7. minutě došlo k zlomovému okamžiku. Na lavici hanby seděli brodští obránci Kříž s Křesťanem a oslabení 3 na 5 Rebelové bez problémů uhájili.

Naopak se řítil sám na branku hostí Kubát, byl zkosen a nařízené trestné střílení bezpečně proměnil na 2:0. To byla voda na brodský mlýn. Rebelové přeřadili na vyšší rychlost a přehrávali soupeře především po kombinační stránce. Bylo evidentní, že chlapci z Kotliny hrají opravdu s chutí, jsou hladoví po gólech. V závěru třetiny upláchl po křídle Hynek a sólo s přehledem přetavil na 3:0.

Prostřední část začali sice Pražané náporem, Rebelové je však brzo zastavili, v rozmezí jedné minuty Hynek s Žemličkou zvýšili na 5:0 a domácí byli na koni. Popovice potom hrubě faulovaly Kozlíka a naražení na hrazení zasluhovalo větší trest než dvě minuty. Již dlouho jsme neviděli hrát brodské chlapce s takovou chutí a na co sáhli, to se jim dařilo. Přišpendlili Pražany do jejich obranné třetiny, dařily se jim přesilovky, každou druhou gólově potrestali. Jen v polovině zápasu při brodském oslabení mohl dvakrát excelovat i brankář Novák.

Jinak to byla většinou hra na jednu branku. V závěru třetiny obránce Pecen nabídl gólovku Kozlíkovi, strážce popovické svatyně byl však ve střehu.

Poslední část hry byla pro brodské mladíky procházka růžovým sadem. Měli hru pod kontrolou a chvílemi hráli již i trochu na krásu. I tak zvýšili až na 9:0 a hosté již jenom lapali po vzduchu.

A tak nejvíce vzruchu přinesla až poslední minuta utkání. To se podařilo Pražanům vstřelit čestnou branku, brodští junioři jim však ještě stačili dotočit kýženou desítku.

„Jednoznačně nejlepší výkon sezony, kluci hráli s obrovskou chutí a vše se jim dařilo, důkazem byly i čtyři využité přesilovky, prvně jsme hráli na kompletní  tři pětky a bylo to znát," zářil spokojeností trenérský tandem Václav Adam, Stanislav Benc.

Branky: Hynek  a Žemlička 3, Kříž, Kubát, Zdražil, Brebera – Vencálek. Rozhodč: Kareš – Čížek, Novák. Vyloučení: 7:9. Využití: 4:0. Diváci: 45. Třetiny: 3:0, 4:0, 3:1. Havlíčkův Brod:  Novák – Pecen, Doležal, Kříž, Vala, Křesťan, Hošek – Chlubna, Szilva, Kubát – Žemlička, Zdražil, Brebera – Kozlík, Hynek, Jelínek.

Alois Svoboda