Bílé hvězdy nakonec dotáhly zápas do vítězného konce a po dvou prohrách konečně vyhrály. Rebelové potvrdili, že letos na Třebíč nebudou vzpomínat v dobrém. Ve čtyřech vzájemných střetnutích nezískali havlíčkobrodští hokejisté ani bod a nadále tak zůstávají na posledním místě.

HAVL. BROD – TŘEBÍČ 2:4
Bílé hvězdy vstoupily do utkání aktivně a hned po pětašedesáti vteřinách mohly jít do vedení, když Králík našel volného Vodného, jenž lehkou tečí těsně minul branku Filipa Šindeláře. Netrvalo však dlouho a třebíčští hokejisté se mohli poprvé radovat. Zaváhání Rebelů v útočném pásmu využili přečíslení Raška s Matějem Pekrem, když druhý jmenovaný propálil Šindeláře.

Horácká Slavia pokračovala v tlaku. Ten zužitkovala v 8. minutě, když se před branku Havlíčkova Brodu natlačil Čech, s jehož blafákem si ještě domácí brankář poradil, na dorážku Filipa Beneše byl však krátký. Rebelové o sobě dali vědět v závěru prvního dějství, ale Sedláčkovi nevyšlo zakončení, a tak po dvaceti minutách vedli hosté o dvě branky.

Ve druhé třetině to byla opět Třebíč, která mohla navýšit své vedení, ale Šindelář se vytáhl výborným zákrokem proti střele Rašky. Ve 29. minutě byl za sekání vyloučen havlíčkobrodský kapitán Platil, který na trestné lavici vydržel pouze padesát vteřin, když jej zpátky na střídačku poslal třetím gólem Třebíče Petr Mrázek. Havlíčkův Brod nemohl najít recept na organizovanou třebíčskou obranu, a tak i po druhé třetině svítila na jeho kontě nula.

Tu na začátku závěrečné dvacetiminutovky vymazal Aleš Padělek, který se prosadil podruhé během svého krátkého působení v Havlíčkově Brodě. Hra byla poté rozkouskovaná a Rebelům k vytvoření soustavnějšího tlaku nepomohla ani přesilová hra. Čtyři minuty před koncem základní hrací doby se však o zdramatizování zápasu postaral Martin Parýzek.

To však bylo od havlíčko-brodských hokejistů vše. Dvě minuty před koncem se Havlíčkův Brod pokusil o hru bez brankáře a do odkryté branky pečetil vítězství Třebíče Roman Erat.

Branky a nahrávky: 45. Padělek (Milfait), 56. Parýzek (Sedláček, Tomek) – 5. Pekr (Raška), 8. Beneš (Čech), 30. Mrázek (Zdráhal), 59. Erat. Rozhodčí: Zubzanda – Krátký, Svoboda. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Třetiny: 0:2, 0:1, 2:1.
Havlíčkův Brod: Šindelář – Parýzek, Sedlák, Platil, Sklenička, Semrád, J. Novák, Pavlíček – Tomek, Klhůfek, Rousek – Maliník, Padělek, Babka – Milfait, Sedláček, Minárik – Chlubna, Kozlík.
Třebíč: Horčička – Bartoň, Bilčík, Zdráhal, Janáček, Přibyl, Šaur, Peroutka – Pekr, Dolníček, Erat – Králík, Řípa, Vodný – Mrázek, Raška, Jaroš – Beneš, Juráň, Čech.

Lukáš Zelený