Davide, rozmýšlel jste se dlouho na tento benefiční zápas přijet?
Já jsem se nerozmýšlel vůbec. Tohle je čest se takové akce zúčastnit. Navíc v Havlíčkově Brodě jsem hrál, s Martinem Čechem jsem byl v mančaftu a Josefa Vašíčka jsem znal. Pro mě to byla povinnost přijet. To by se muselo stát něco hodně zásadního, co by mi neumožnilo přijet.

Jak tuto akci hodnotíte?
Až na ten hokej (smích), tak výborně. Jsme přece jen už utahaní staří hráči, na víc nemáme. To nasazení bylo stoprocentní, ale hokej už podle toho nevypadá. Kluci co ještě hrají aktivně, tak nás šetřili, protože jinak by nám nepůjčili puk. Ty exhibice jsou takové a splňují svůj cíl. My se zapotíme, zhubneme a lidi si zase zavzpomínají, dají si pár piv a o tom to je.

Vy jste zažil Martina Čecha v Plzni, jak na něj vzpomínáte?
V Plzni vytvořil obrannou dvojici s Josefem Řezníčkem a já na Martina vzpomínám jako na tak strašně skromného, hodného, férového kluka, že snad někdy na to i doplácel. Prostě hodný kluk a hlavně hokejista, který to uměl a díky pracovitosti a píli se dostal do národního mužstva a přitom, když přišel do Plzně, tak nikdo nevěřil, že to může dokázat.

Poslední dobou jste si potykal s elektronickou tužkou v pořadu Bully, kde vás lidi mohou často vidět. Kdo vás k této práci přivedl?
Když jsem skončil s hokejem, tak jsem se často vídával s Martinem Hostákem, který to nadhodil v televizi. Svým způsobem jsem trochu zamachroval, ale když mi volal Robert Záruba, tak jsem už cuknout nemohl. Teď jsem rád, že jsem to udělal, protože je to pro mě zase nová zkušenost a jsou tam strašně příjemní lidé.

Při loňském předávání poháru za juniorský titul mistra republiky, který předával šéf krajského svazu Vysočiny, Bedřich Ščerban, jste v pořadu Bully řekl, že to už může předávat každá uklízečka, nebylo vám to dnes na ledě připomenuto?
Je to tak, to jsem řekl. Nebylo mi to připomenuto. My se s Béďou známe, to na něj nebylo myšleno. Tohle je významná akce českého hokeje a nejsme schopni tam poslat třeba hokejového prezidenta. Proč by to těm klukům nemohl předat šéf svazu. Vždyť finále extraligy je taky jednou za rok, tak by se tam ti lidi měli ukázat a těm klukům pogratulovat a poděkovat, že pro ten český hokej něco dělají.

Sám jste říkal, že jste v Havlíčkově Brodě hrál, tak co se zde nejvíc změnilo?
Hlavně jsem překvapený z útulného stadionu, který tady máte. Já když jsem tady ještě hrál, tak tady byl otevřený stadion, kde na nás ze všech stran  foukalo. Takže jsem rád, že Brod takto funguje, protože jezdil jsem sem, když mi bylo jednadvacet, to jsme hráli druhou ligu. Trénoval nás Jan Suchý a mám  na to hezké jen ty nejlepší vzpomínky.