Za svým cílem šli hodně odhodlaní a na ledě kralovali, ale těsně před druhou sirénou zbytečně inkasovali. Jejich obrovský tlak ve třetí periodě, kdy se hrálo v podstatě jen na bránu domácích, nakonec vyústil v kýžené vyrovnání z hole dlouhána Lukáše Křížka. Vzhledem k zaváhání Ústí nad Labem s Kadaní stačilo mladým Rebelům udržet nerozhodný stav až do sirény, ale obdrželi po chybě další gól a prohráli 1:4.

I. LIGA ST. DOROSTU

KOLÍN – H. BROD 4:1
Úvodní dvacetiminutovka se odvíjela podle havlíčkobrodského scénáře. Hosté měli o poznání více ze hry a po většinu času tlačili svého soupeře u jeho branky. Proti poctivé obraně se však horko těžko prosazovali, a když už to vyšlo, v cestě jim stál fantasticky chytající gólman Martínek. Vyložená šance, která by hlasitě volala po gólu, se ale neurodila. Nebylo tak divu, že do kabin se šlo za bezbrankového stavu.

V prostřední části už se ale začaly dít věci. Už ve 22. minutě ukázal záda kolínským bekům Jiří Vlach, ale v samostatném úniku si vylámal zuby na Martínkově betonu. Udeřit mohlo i na druhé straně, ale brankář Kekula po závaru před svou svatyní udržel puk pod sebou. Útočným a prvním faulem utkání se potom provinil brodský Vojtěch Veverka, ale jeho tým těžké chvíle přečkal a ještě málem sám udeřil.

Lukáš Beran předvedl fantastické sólo, když se prokličkoval přes tři protihráče až před bránu, ale zblízka bekhendem o kousek minul vzdálenější tyč. A Rebely brzy stihl krutý trest. Antonín Kadlec našel před brankovištěm Radka Jelínka, jenž se štěstím napasoval puk za Kekulova záda.

Od úvodu třetí periody měli Broďáci obrovskou převahu, jež vyústila v první přesilovou hru. Tu sice nevyužili, ale vytvořili si mohutný tlak, který brzy skončil zaslouženým vyrovnáním. Vojtěch Veverka vykouzlil přesný pas do předbrankového prostoru, odkud dotlačil puk do sítě důrazný Lukáš Křížek. Mladí Rebelové byli i nadále na koni a ustavičně bušili na zadní vrátka Kozlů. K postupu do extraligy jim v tu chvíli stačilo udržet nerozhodný stav až do konce, ale to se nepovedlo. Po hrubce hostů ve středním pásmu se hnali Středočeši do přečíslení 2 na 1, při němž vzal zodpovědnost na sebe Josef Pilný a z pravého kruhu odrazem o tyčku skóroval. Zaskočený Havlíčkův Brod zkusil vyrovnat v power-play, ale toho využil ranou do prázdné brány Antonín Kadlec. A aby toho nebylo málo, čtyři sekundy před závěrečnou sirénou zaskočil gólmana Kekulu střelou z levé strany Václav Čtvrtečka a upravil na konečných 4:1. Pro aktivnější Rebely hodně krutý výsledek, jenž odložil postupovou radost.

Branky a nahrávky: 38. R. Jelínek (Kadlec), 57. Pilný, 60. Kadlec (Jelínek), 60. Čtvrtečka – 48. Křížek (Veverka). Rozhodčí: Kareš – Potůček, Tasch. Vyloučení: 1:1. Bez využití. Diváci: 35. Třetiny: 0:0, 1:0, 3:1. H. Brod: Kekula – D. Suchý, Vacek, Hrabaň, Bancíř, Němec, Kopic – Beran, J. Jelínek, Kraučuk – Benák, Vlach, Veverka – Křížek, Králíček, Hendrych.

(lav)