KRAJSKÁ LIGA, 11. KOLO

LITOMYŠL – SVĚTLÁ 2:5

„Strašně cenné vítězství na ledě Litomyšle, kde hráči podali vyzrálý a velmi taktický výkon. Dnešní zápas neměl téměř negativa, vyhráli jsme zaslouženě a hráči zasluhují pochvalu. Oslavy ale trvají do půlnoci, zítra je nový den, nová práce. Hráči táhnou za jeden provaz a pro mě je čest stát po jejich boku na střídačce. Jen tak dál,“ řekl k utkání světelský kouč Ladislav Fixa.

Branky a nahrávky: 2. Jakubec (Voříšek, Vomočil), 33. Křesťan – 4. Blažek (Jar. Doležal, Šíma), 10. Jar. Doležal (Jak. Doležal), 18. Bradáč (Blažek), 28. Jak. Doležal (Blažek), 57. Blažek (Šíma). Rozhodčí: Kareš – Teplý, Hájková. Vyloučení: 2:2; navíc: Skoumal 10 min. OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 203. Třetiny: 1:3, 1:1, 0:1. Světlá: Zvolánek – Svoboda, Vacek, Bradáč, Šíma, Kořínek, Fibikar – Kohout, Blažek, V. Piskač, P. Včela, O. Včela, Jar. Doležal, Jak. Doležal, Kopecký, Špatenka, Kubát.

CHOTĚBOŘ – SKUTEČ 8:3

„V úvodní části dokázala Chotěboř čtyřikrát po krásných kombinačních akcích udeřit a Dostál musel přenechat své místo Hanákovi. I Skuteč byla však nebezpečná a několikrát Peška dokázala ohrozit. Ve druhé části byl vidět spíš boj než hokej. V závěrečné části hosté snížili na rozdíl branky, ale domácí drama nepřipustili a vstřelili tři branky. Blýskl se autor čtyř branek a jedné asistence Dvořák,“ napsal na stránkách tajemník Jaroslav Ludvík.

Branky a nahrávky: 5. Dvořák (Mendl), 11. Hospodka (Žemlička, Krejčí), 15. Kraučuk (Skotar), 15. Suchý (Kraučuk), 22. Dvořák (Mendl), 51. Svoboda (Dvořák), 54. Dvořák (Suchý), 60. Dvořák (Svoboda, Mendl) – 18. Solnička, 32. Boháček (Lenoch Patrik), 43. Kusý (Vágner, Štursa). Rozhodčí: Vepřovský – Gregar, Kopecký. Vyloučení: 4:7 Vágner – Skuteč OT. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 150. Třetiny: 4:1, 1:1, 3:1. Chotěboř: Pešek (30. Hamarič) – Pecen, Skotar, Mendl, Suchý, Krejčí, Ludvík Jakub, Musílek – Mašek, Březina, Vantuch, Dvořák, Svoboda, Kraučuk, Žemlička, Hospodka, Činčila.

12. KOLO

SVĚTLÁ – CHRUDIM 2:4

„Čekali jsme těžké, vyrovnané, bojovné utkání a to se potvrdilo. Samozřejmě jsme ho chtěli zvládnout a zvítězit. Dovoluji si tvrdit, že dnes vyhrálo šťastnější mužstvo, ne vyloženě lepší. Chrudim hraje jednoduchý, bojovný a poctivý hokej a na nás to dnes stačilo. Spoustu vyloučených, diskuzí, podivných rozhodnutí hlavního arbitra. Prostě a jednoduše jsme prohráli, důvody jsme si řekli v kabině. Na další zápas v Chotěboři se připravíme a půjdeme do něho s tím, že ho chceme vyhrát. Doufáme, že budeme mít více štěstí. Stínem dnešního utkání je zranění hlavy Jardy Doležala, kterého si odvezla ZZS do nemocnice. Přejeme mu, aby to nebylo vážné a brzy se mohl vrátit do kabiny,“ ohodnotil duel Ladislav Fixa.

Branky a nahrávky: 16. Bradáč (Blažek), 30. Kubát (P. Včela) – 18. Hudec (Štěpánek), 20. Novák (Štěpánek), 49. Plch, 60. Koreček (Novák). Rozhodčí: Kolář – Málek, Javůrek. Vyloučení: 5:4; navíc: Šíma, Kubát (SNS) 10 minut OT – Jiří Polák (CR) 10 minut OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 305. Třetiny: 1:2, 1:0, 0:2. Světlá n. S.: Koubský – Svoboda, Vacek, Bradáč, Zvěřina, Šíma, Kořínek – Kohout, Blažek, V. Piskač, P. Včela, Dolinský, O. Včela, Jar. Doležal, Jak. Doležal, Kopecký, Kubát, M. Přibyl.

CHOCEŇ – CHOTĚBOŘ 4:1

„Kdo neviděl tento zápas, ten neuvěří. V titulku by mělo být: Koutský, Lukáš Pilař: Chotěboř. V zápase dnes nevyhrálo rozhodně lepší mužstvo, leč hokej se hraje na góly a ty Chotěboř opět nedala ani z těch nejvyloženějších šancí a konkurz na střelce tak pokračuje. V brance Chocně stál čaroděj Koutský, který měl 50 zásahů a za jeho zády skončil jeden kotouč, co k tomu dodat? Hráči utkání odpracovali do poslední vteřiny, bojovnost, snaha a nasazení u všech bylo enormní,“ zhodnotil duel Jaroslav Ludvík.

Branky a nahrávky: 1. Pilař Lukáš (Mäki), 13. Kousalík (Němec), 34. Kopečný (Knytl, Černý), 39. Pilař Lukáš (Kousalík) – 18. Dvořák (Suchý, Kraučuk). Rozhodčí: Rulíček – Přichystal, Veverka. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 350. Třetiny: 2:1, 2:0, 0:0. Chotěboř: Pešek – Lacina, Pecen, Suchý, Skotar, Ludvík Jakub, Krejčí, Musílek – Mašek, Vlček, Vantuch, Dvořák, Svoboda, Kraučuk, Žemlička, Hospodka, Jelínek, Činčila.