„Dneska bych trefil i stéblo trávy," posteskl si šestadvacetiletý hokejista.

Utkání se asi nebude hodnotit úplně lehce. Proti Olomouci to vůbec nešlo…
Nevím. Jestli jsme byli nějaký zatavený. Nedařilo se v přesilovkách. Mně osobně vůbec. Asi bych trefil i stéblo slámy. Samozřejmě jsme vyhrát chtěli, ale pak už jsme do toho šli v křeči, a čím víc chcete, tím víc to nejde.

Na druhou stranu je nutno říct, že ve vašich přesilovkách k vám hráči soupeře přistupovali velmi dobře.
Oni k nám ve vlastní třetině dobře přistupovali. My jsme měli něco secvičeného z tréninku, ale ani se nám to nepovedlo, protože u nás stáli.

Říkal jste, že byste trefil i stéblo slámy, což se potvrdilo u třetí branky, kdy jste napálil soupeře, a ten pak ujel. Hodně jste si nadával?
Určitě. Měl jsem to napálit, ale pak jsme se nedohodli s Pavlasem a bylo to.

Už dnes vás čeká další složitý duel. Tentokrát zajíždíte na led Mladé Boleslavi.
Měli jsme sérii osmi výher a teď máme sérii tří porážek. Jedeme tam s tím, že tam nemáme co ztratit. My tam můžeme jen získat. Oni navíc musí také jednou prohrát. Můžou nás podcenit.

Není v kabině cítit trochu napětí po té sérii prohraných duelů?
Myslím, že ne. U nás v kabině se říká: Výhra i prohra trvá do dvanácti. Musíme to hodit za hlavu, vzít si z toho ponaučení a jet dál.

V sestavě chybí dva základní stavební kameny. Od derby s Třebíčí je mimo Milan Kostourek, který chytl skvělou formu, a od Ústí zkušený Miroslav Třetina. Je to na ledě hodně znát?
Určitě chybí. Kosťa měl fazonu, padalo mu to tam, navíc se kvůli tomu rozpadl celý tým, protože se proházely celé lajny. Takže si na sebe zvykáme.