Ta totiž nestačila na Mladou Boleslav, které podlehla 0:5. Body nevybojovala ani Třebíč, která prohrála v Olomouci 2:3.

H. BROD – ŠUMPERK 3:1

Oba soupeři začali opatrně a první větší šanci tak mohlo obecenstvo v Kotlině vidět až v 7. minutě, kdy se pokusil Suchana v bráně domácích překonat Skoumal, ale neuspěl. Hosté byli nadále aktivnější a z podobné pozice jako jeho kolega se pokusil zakončit Haas. Rebelové se nadechli až v 16. minutě při přesilové hře, kdy dvakrát dobře střílel Protivný. Poslední slovo v první části měli opět Draci, ale ani tentokrát si na Suchana nepřišli.

Ve druhé třetině přebrali iniciativu domácí, Rytnauerova šance ale ještě zůstala nevyužita. Do vedení tak Havlíčkův Brod poslal až v polovině duelu Micka. Toho za čtyři minuty napodobil kapitán Endál a tak šli Rebelové do kabin s dvoubrankovým náskokem. Šumperk se nevzdal a v závěrečné části se pokoušel o vyrovnání. To ale nepřišlo, naopak Protivný zvýšil na 3:0. Hosté pak pět minut před koncem kýženou branku vstřelili, na víc však už v Kotlině nedosáhli.

Branky a nahrávky: 31. Micka (Polodna, Třetina), 35. Endál (Ostrčil, Vondráček), 49. Protivný (Endál, Jelínek) – 55. Cink (Holík). Rozhodčí: Hribik, Mertl – Flegl, Zíka. Vyloučení: 8:10, navíc Morava (Havlíčkův Brod) 10 minut. Využití: 2:1. Diváci: 746. Třetiny: 0:0, 2:0, 1:1.
Havlíčkův Brod: Suchan – Jelínek, Protivný, Soldán, Ostrčil, Blažek, Morava – Endál, Knotek, Vondráček – Rytnauer, Kostourek, Ondráček – Micka, Třetina, Polodna – Stehlík, Štěpánek, Musil.

M. BOLESLAV – JIHLAVA 5:0

Mladá Boleslav nastoupila aktivněji a už chvíli po prvním vhazování se ve velké šanci zjevil Mikulík, na Novotného v jihlavské brance si ale nepřišel. Jihlava odpověděla v 11. minutě střelou Kolafy, se kterou měl Will plné ruce práce. Dobré tempo úvodní dvacetiminutovky podrhla v závěru také šance boleslavského Němečka, ale do kabin se šlo za bezgólového stavu.

To se však změnilo hned po změně stran. Rys prokázal před brankou velký důraz a ještě loni extraligový celek šel do vedení. A bylo ještě hůř. Tentýž hráč totiž za dalších šest minut zvýšil na 2:0. A když těsně před přestávkou využil chybné rozehrávky hostů Kafka, bylo prakticky rozhodnuto.

V poslední třetině už se Dukla k výraznější příležitosti nepropracovala, naopak dvě branky Nouzy upravily konečné skóre na 5:0.
Branky a nahrávky: 24. Rys (Červený, Bohunický), 30. Rys (Padělek), 39. Kafka, 47. Nouza (Kasík), 60. Nouza (Pabiška). Rozhodčí: Fraňo, Pražák – Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 7:8, navíc Filip (Jihlava) 10 minut. Využití: 1:0. Diváci: 1 820. Třetiny: 0:0, 3:0, 2:0. Jihlava: Novotný – Dobrovolný, Drtina, Ficenc, Jaroš, Jícha, Kolafa, Zadražil – Čachotský, Filip, Hodek, Jeslínek, Krupka, Malec, Maliník, Hubáček, Pekárek, Polcar, Pometlo, Prokš.

OLOMOUC – TŘEBÍČ 3:2

Olomouc začala proti Třebíči lépe a v 16. minutě ji poslal do vedení Řípa. Za hosty odpověděl v polovině utkání Ostřížek, vyrovnaný stav však vydržel pouhé tři minuty. Na konci krásné spolupráce Kohoutů stál opět Řípa. Horácká Slavia nesložila zbraně a na začátku závěrečného dějství opět vyrovnal Čuřík.

Hostům ale nebylo přáno dobýt olomouckou tvrz. Ve 49. minutě totiž poslal potřetí v zápase Hanáky do vedení Diviš a ti ho už nepustili.
Branky a nahrávky: 16. Řípa (Houdek, Herman), 36. Řípa (Pekr), 49. Diviš (Staněk) – 33. Ostřížek (Němec), 43. Čuřík (Křivohlávek, Nahodil). Rozhodčí: Jeřábek, Mrkva – Barteček, Moravec. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. Diváci: 763. Třetiny: 1:0, 1:1, 1:1.

Třebíč: Čiliak – Malena, Rangl, Dlapa, Zdráhal, Dietz, Čejka, Sláma, Bilčík – Burian, Dočekal, Dolníček – Fořt, Němec, Ostřížek – Čuřík, Nahodil, Křivohlávek – Káňa, Kaut, Vondráček.