Na svém ledě dokázali díky disciplinovanému a bojovnému výkonu přetlačit nepříjemný Šumperk 3:1. Dobré utkání odehrála také Horácká Slavia, která druhé Olomouci připravila mnoho nepříjemných chvil. Dvakrát dokonce dokázala vyrovnat, na třetí zásah domácích už ale odpověď nenašla. Dukla podle očekávání nestačila na lídra soutěže a z Mladé Boleslavi si odvezla pověstného bůra.

Tři body a teprve druhá domácí výhra z posledních pěti zápasů potěšila trenéra Rebelů Jiřího Recha. Rebelové díky ní poskočili už na sedmou příčku, to jim ale nestačí. „Spokojenost je, ale jenom dílčí. My potřebujeme sbírat bodíky stále, abychom se dostali do vyšších pater tabulky, kde bychom rádi byli," neskrývá ambice kouč, pod jehož vedením se Rebelové konečně zlepšili.

Extraligová posila

Vítězství se ale nerodilo lehce. V první části měli domácí plné ruce práce s útočnými nájezdy Draků. Nerozhodný stav potom hosté drželi až do poloviny zápasu, než se trefila posila z pražské Slavie Tomáš Micka, který letos oblékl dres Rebelů teprve potřetí. „Je znát, že je to zkušený kluk, který hraje extraligu. Hodně tam lítal, byl důrazný a dal gól, který i on sám potřebuje," chválil Rech. „Potřeboval se nakopnout, aby se trefil i ve Slavii. Měl by s námi jet i v sobotu do Benátek, tak doufáme, že nám tam nějakým gólem také pomůže," věřil.
Hokejisté Havlíčkova Brodu do druhé sirény přidali ještě jeden gól a po změně stran hned další. Hodně jim k tomu pomohly početní výhody, z nichž využili dvě. Plán, kterým bylo proměňování přesilových her, a hra na protiútoky tak vyšel dokonale.

„Vytvořili jsme si hodně protiútoků, ve kterých jsme byli nebezpeční, a  přesilovka je vždy o tom, abychom dali gól. Když se nám podaří využít dvě, je to jenom dobře. Na tom můžeme stavět a vyhrávat zápasy," přemítal brodský stratég.

Pochválit pak nezapomněl ani vynikající a zodpovědnou obranu Rebelů, v čele s brankářem Suchanem. „Hráli jsme zezadu, dobře jsme bránili, i v oslabeních jsme hráli dobře. Až na to jedno, ve kterém jsme dostali gól. Dvakrát jsme hráli ve třech, což jsme přečkali, a tam se lámal chleba," oddechl si. „Když se podíváte na mužstva, která hrají na špici ligy, ať už je to Olomouc, Ústí, nebo Boleslav, ani jedno z nich nehraje bezhlavě dopředu. Je to všechno ze zajištěné obrany, brání dobře střední pásmo, což se i nám včera dařilo," doplnil.

Hanáckou pevnost nedobyli

Olomouc na domácím ledě zatím v základní hrací době neprohrála a ztratila body pouze dvakrát. Třebíč se na Hané pokusila o zlomení této série, Kohouti však byli proti. Po celý zápas byli o krok napřed a díky brance Diviše si připsali další tři body. „Věděli jsme, kam jedeme, protože Olomouc je doma prakticky neporazitelná. Chtěli jsme být první, komu se povede na Hané vyhrát po základní hrací době. Dostali jsme docela smolný první gól, i přesto jsme ale pokaždé dokázali odpovědět," uvedl na webových stránkách Třebíče Kamil Pokorný.

Nejvíce ho mrzelo, že jeho svěřenci rozhodující gól svému soupeři prakticky věnovali. „V závěru rozhodla hloupá chyba, kdy jsme zapomněli na jednoho hráče, který rozhodl. V posledních sekundách jsme sahali na body, nastřelili jsme však jen tyč. Možná, že by nám bod slušel, ale na to se v hokeji nehraje," uvědomoval si Pokorný.

Nejhůře ze všech regionálních týmů dopadla ve 31. kole jihlavská Dukla. Na ledě Mladé Boleslavi chtěla potvrdit dva body, které v předchozím duelu vybojovala s Olomoucí. S lídrem soutěže však udržela krok pouze první třetinu. V těch dalších už se boleslavský brankostroj rozjel naplno a nakonec se skóre zastavilo na stavu 5:0.

„Soupeř si výhru zasloužil, celé utkání jsme tahali za slabší konec," uznal sílu soupeře asistent trenéra Vlka Patrik Augusta. „Chtěli jsme co nejdéle držet vyrovnaný stav, jenž by pro nás byl úspěchem. Po inkasované brance jsme ale museli hru otevřít a soupeř toho dokonale využil," doplnil.