Nejinak tomu bylo ve 23. kole, kdy v Kotlině přivítali jednoho z favoritů I. ligy, Ústí nad Labem.

Špatné výsledky Rebelů nejdříve odskákal trenér Karel Dvořák, kterého nahradil Jiří Rech. Ten, ale se svou družinou prohrál obě derby Vysočiny a vedení klubu došla trpělivost, když začala čistka v hráčském kádru, kterou zatím odnesl Václav Meidl (hledá si angažmá – pozn. autora).

A pro hráče to byl asi ten správný impuls. Od začátku se hrál oboustranně kvalitní hokej, kdy se vyznamenávali oba gólmani. Své umění nejprve ukázal hostující Petrásek, který kryl dělovku Ostrčila. Hned z protiútoku vyzkoušel Dolejšovu pozornost Brož. Tři minuty před první sirénou vybuchla Kotlina nadšením. Puk nahozený Rytnauerem dostal Vondráček do brankoviště a důrazný Endál poslal Rebely do vedení. „První třetinu jsme odehráli výborně. Co jsme si řekli v kabině, to jsme plnili třináct minut. Potom jsme tam zase začali bláznit a lítat," řekl k prvnímu dějství domácí kouč Jiří Rech.

Z vedení se domácí radovali pouze do poloviny zápasu, když Hořava poslal Tůmu, který v situaci dva na jednoho našel před brankou Černého, a ten překonal Dolejše. Před tím mohl ještě vedení Rebelů navýšit Endál, ale při trestném střílení ho vychytal Petrásek.  Ve 34. minutě otočil vývoj zápasu Přeučil, ten se trefil mezi Dolejšovy betony – 1:2. V závěru druhé třetiny mohl vyrovnat Endál, bohužel netrefil odkrytou branku.

Závěrečná třetina byla v režii Rebelů. Nejprve vyrovnal přesnou střelou do horního růžku Protivný a o šest minut později otočil vývoj zápasu Vondráček. Prodloužení si tři minuty před koncem vynutil Poživil. Potom Rebelům byla nabídnuta přesilovka, která se přehoupla i do prodloužení. Tuhle šanci domácí nevyužili a o dvou bodech pro Ústí rozhodl Roubík v samostatných nájezdech. „Kdybychom odskočili na dva góly, myslím, že by se to vyvíjelo jinak. Ale to je kdyby, na to se nehraje. Hraje se to bohužel dnes pro nás na góly. Byli jsme o gól horší v nájezdech, a proto jsme prohráli," měl jasno po zápase Rech.

H. BROD – ÚSTÍ N. L. 3:4 na náj.
Branky a nahrávky: 17. Endál (Vondráček), 43. Protivný (Vondráček), 49. Vondráček (Micka) – 30. Černý (Tůma, Hořava), 34. Přeučil (Čermák, Holomek), 57. Poživil (Kovář), rozhodující nájezd Roubík. Rozhodčí: Hejduk – Guth, Rittich. Vyloučení: 3:7. Bez využití. Diváci: 1056. Třetiny: 1:0, 0:2, 2:1 – 0:0. H. Brod: Dolejš (41. Suchan) – J. Pavlík, Protivný, Soldán, Ostrčil, Morava, Novotný, Jelínek – Micka, Endál, Vondráček – Rytnauer, Knotek, Ondráček – Stehlík, Štěpánek, Musil – Kozlík, Fiedler – Blažek.