„Do Havířova jedeme s tím, že chceme bodovat. Jestli se nám to podaří, nebo nepodaří, teprve uvidíme," říká odhodlaně sportovní manažer a zároveň asistent Rebelů Miroslav Barus.

Ten si jako mnozí v Havlíčkově Brodě může alespoň na chvíli dopřát nevídaný pohled na tabulku, kde se Rebelové konečně odlepili z posledního místa. „O tom se ani nemusíme bavit. Teď je nálada v týmu mnohem lepší, než byla před měsícem," vzpomíná Barus na chvíle, kdy Havlíčkův Brod ztrácel na Prostějov více než deset bodů. Ztrátu však havlíčkobrodští hokejisté díky výborným výkonům v prosinci smazali a nyní by chtěli Jestřábům odskočit.

Pomoci jim mají i další týmy z Vysočiny, kteří se v následujících kolech s Prostějovem utkají. Rebely však čeká Havířov, jenž se doma spoléhá na výborné fanoušky, kteří jej ženou dopředu. „Havířov je doma strašně silný. Především směrem dopředu má ohromnou sílu," upozorňuje Barus na přednosti soupeře. Rebelové nehodlají na své hře nic měnit a věří, že jejich styl hokeje bude na Havířov platit.

„My musíme opět vycházet z kvalitní defenzivy a pokusit se je zaskočit z brejků. Právě tohle si myslím by mohlo dnes fungovat," odkrývá Barus karty. 

(zed)