Rebelové však dokázali ve třetím dějství výsledek otočit a připsali si veledůležité tři body. Sobotní utkání nabídlo hokejovému divákovi snad úplně vše: pohledný hokej, branky, Tomáš Svoboda s Janem Bendíkem dokonce duel okořenili vzájemnou bitkou.

H. BROD – VRCHLABÍ 4:3

Domácí chtěli začít náporem, ale vrchlabským hráčům se to dařilo eliminovat. Přesto se Rebelové ujali v 6. minutě vedení, když vstřelil spornou branku Endál. Vrchlabí sice ve druhé části srovnalo, ale Havel dostal domácí znovu do vedení, nicméně poté přišly dvě chyby Rebelů v 32. a 33. minutě a hosté rázem vedli 3:2. V závěru druhého dějství se ještě do sebe pustili Svoboda s Bendíkem, a tak diváci viděli i bitku. Třetí třetina nakonec vyzněla pro Havlíčkův Brod, první útok dokázal dvěma góly výsledek strhnout na stranu domácího celku.

„Byli jsme na Vrchlabí připraveni. Věděli jsme, že budou hrát trpělivě, my jsme jim nahráli dvěma obrovskými chybami, po kterých se ujali vedení. Ve třetí třetině jsme chtěli zápas otočit, ale když jsme nevyužili přesilovku 5 na 3, už jsem moc v obrat nevěřil. Musím však poděkovat hráčům za to, že to dokázali výsledek otočit a strhnout tři body na naší stranu. Vzhledem k vývoji utkání bychom byli spokojeni i s bodem,“ zhodnotil zápas havlíčkobrodský kouč Petr Novák.

Branky a nahrávky: 6. Endál (Voj. Němec), 29. Havel (Holec, Šulc), 48. Holec (Třetina), 52. Třetina (Havel, Holec) – 27. Gengel (Bendík, Hubáček), 32. Klimt (Gengel), 33. Matějíček (Novajovský). Rozhodčí: Florian – Hynčica, Mašek. Vyloučení: 4:5, navíc Soldán 10 minut, Svoboda 5 minut a do konce utkání – Bendík 5 minut a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 700. Třetiny: 1:0, 1:3, 2:0.