Je to čas, ve kterém inkasovali v obou úvodních čtvrtfinálových zápasech play-off v domácí Kotlině proti Třebíči. V sobotním zápase se v tomto čase prosadil Kaut a o den později Dočekal.

Stav 0:1 druhého zápasu vydržel až do 56. minuty. Potom dokázal zeď jménem Falter překonat Ladislav Gengel. „Já jsem jel za bránu, tam mi to podklouzlo a už jsem se bál, že pojedou do protiútoku, tak jsem to vleže zametl a gólman si puk srazil betonem mezi nohy," vrátil se k vyrovnávací brance Gengel. O chvíli později vykouzlila dvojice hlavních rozhodčích Přikryl s Mrkvou pro Gengela vyloučení a v tu chvíli brodské osmdesát devítce nebylo do zpěvu. „Já jsem trpěl hodně, ale myslím si, že by měli hodně trpět i rozhodčí. Protože co tady tito dva předváděli, je něco neuvěřitelného. Jestli se oni chtějí dostat do extraligy, tak s tímto alibistickým přístupem to nejde," kroutil hlavou Gengel. Přesilovku domácí přestáli a zápas se i podruhé dostal do prodloužení.

Hráči si v Třebíči věří

V úvodu sice dvakrát zahrozila Třebíč a Kacetl svůj tým podržel. Hrdinou zápasu se mohl stát právě autor vyrovnávací branky Ladislav Gengel. Tomu padesát vteřin před koncem připravil palebnou pozici kapitán Petr Polodna, ale Gengel mířil pouze do Falterovy lapačky.

„Tato šance mě hodně štve. Měl jsem to vzít z voleje a mohlo to tam být a nemuseli být ani nájezdy," hlesl smutně. Na řadu přišly nájezdy a v nich byl opět jediným úspěšným střelcem David Dolníček. Vykřesat na ději mohl v posledním nájezdu Roman Maliník, ale ani on na Faltera nevyzrál. „Chtěl jsem mu to dát mezi nohy, protože tam měl velkou mezeru, ale nevím, čím to bylo, střelil jsem to jinam, než jsem chtěl. Jestli to bylo tím upraveným ledem, pro střelce je to těžší, když je led upravený. Nechci se na nic vymlouvat, měl jsem to dát," nehledal výmluvy Maliník.

Domácí zápasy výsledkově Rebelům nevyšly podle představ, ale zbraně neskládají a odhodláni pojedou ve středu směr Třebíč. „V pondělí a v úterý potrénujeme a jak oni to urvali tady, tak my to musíme urvat tam. Musíme si to více nahodit, jít za tím kotoučem, prostě to tam ubojovat a pořád střílet. Ten jejich gólman není dobrý, vypadává to z něho, ale on má více toho štěstíčka, které jsme my útočníci neměli. V Třebíči mu půjdeme ještě více naproti. Jedeme tam dvakrát vyhrát," má jasno Gengel.

Podobného názoru je také Roman Maliník. „Musíme si pohlídat úvod zápasu. Zbytečně nefaulovat, měli jsme i my dost přesilovek, ale nedali jsme z toho branku. Gólman má štěstí, že ho to trefuje. Věřím, že se to v Třebíči otočí," dodal.