A výsledek opět vyzněl lépe pro Horáky, kteří byli v závěrečném duelu papírovým favoritem. A předpovědi se také potvrdily. Tři body za vítězství 1:2 putují do Třebíče. Ovšem Rebelové byli vedoucímu celku velmi zdatným soupeřem.

I. LIGA JUNIORŮ

H. BROD – TŘEBÍČ 1:2

Rebelové vstoupili do utkání velmi dobře, když se už po čtyřech minutách dostali do vedení. Přihrávku Ludvíka zužitkoval Krajhanzl, když vymetl horní roh třebíčské branky.

„Tomáš mi to tam dobře přihrál, já zavřel oči a z první jsem to tam poslal," popsal akci jediný brodský střelec David Krajhanzl. Pak přišlo několik přesilovek hostů a musel se činit domácí gólman.  „Do zápasu jsme vstoupili dobře, dali jsme i gól. Byli jsme na začátku aktivní," pronesl Krajhanzl.

To hodnocení úvodní dvacetiminutovky hostujícího kouče bylo trochu pochmurnější. „První třetina se nám nevyvedla. Nenastoupili jsme do ní, jak jsme si představovali," uznal Ivo Dostál. „Ve druhém dějství jsme chtěli trochu otevřít hru, a to nám vyhovovalo," dodal.

K vyrovnání napomohl Třebíči domácí faul hned v úvodu třetiny. A hosté už výhodu jednoho muže na ledě využili. Hotař nedal bombou z levého kruhu Novákovi šanci. A bylo srovnáno. To hosty nakoplo a měli i více ze hry. Velkou šanci měl Marek, který dorážel puk do odkryté branky, ale Novák se stihl zázračně přesunout. Před druhou sirénou získali dvojnásobnou přesilovku Chalupovi svěřenci, ale nedokázali ji zúročit.

„Myslím si, že tato nevyužitá přesilovka rozhodla celý zápas. Během ní jsme prakticky neohrozili bránu," potvrdil brodský trenér Milan Chalupa. Ne nadarmo se říká, že kdo nepromění přesilovku 5 na 3, nezaslouží si vyhrát.  „Třetí třetina už byla vyrovnaná. Bylo to o tom, kdo dá první gól," řekl Dostál.

A měl pravdu. Jeho svěřenci do ní vstoupili lépe. Úvodní přesilovou hru sice nepřetavili ve vedoucí gól, ale naladila je na útočnou notu. Ta přinesla ovoce ve 47. minutě, kdy se Jirák uvolnil za domácí brankou a našel před ní Abraháma. Ten pak poslal puk nad Novákovým betonem do sítě. Rebelové pak soupeře dostali pod tlak, ale obrana v čele s Májem jim vyrovnat nedovolila. Třebíčští navíc stále hrozili nebezpečnými útočnými výpady. Čeněk Novák ale držel svůj tým nad vodou. Poslední šanci měli brodští junioři v power-play, ale kýženého vyrovnání se nedočkali.

„Výkon odpovídal tomu, že hrál první tým tabulky se třetím. S výsledkem sice nejsem spokojený, ale byl to boj, a tak se to hraje," zakončil hodnocení Milan Chalupa. Kvalitu utkání potvrdil i jeho třebíčský kolega. „My jsme utkání zvládli docela dobře. Jen ten konec jsme měli odehrát lépe," doplnil Dostál. Nedělní zápas se Strakonicemi byl kontumován ve prospěch brodských Rebelů výsledkem 5:0. Strakonice se v průběhu sezony ze soutěže odhlásily.

Branky a asistence: 4. Krajhanzl (Ludvík) – 24. Hotař (Fortelný), 47. Abrahám (Jirák, Tůma). Rozhodčí: Barek – Pechánek, Vepřovský. Vyloučení: 7:2. Využití: 0:1. Diváci: 45. Třetiny: 1:0, 0:1, 0:1. H. Brod: Novák (Adam) – Semrád, Kříž, Křesťan, Mendl – Jelínek, Hynek, Hlídek, Krajhanzl, Ludvík, Mozr, Skotar, Kittler, Mozr. Třebíč: Máj (Čáp) – Ferda, Tůma, Hort, Juráň, Pelikán, Urban, Jirák, Matov, Kučera, Marek, Tvarůžek, Hotař, Fortelný, Pavlas, Abrahám.