Největším tahákem dnešního třicátého sedmého kola je duel Rebelů z Havlíčkova Brodu a olomouckých Kohoutů. Hanáci, kteří stíhají suveréna z Mladé Boleslavi, vyhráli oba dosavadní vzájemné duely.

Olomoučtí hokejisté jsou největším překvapením dosavadního průběhu první ligy. Brzy chytili parádní formu a okupují nejvyšší patra tabulky. V ní nyní dlí pevně na druhé příčce tabulky s osmibodovým náskokem na třetí Ústecké Lvy a s pětibodovou ztrátou na vedoucí Mladou Boleslav. Hanáci navíc sbírají body velmi pečlivě, v posledních třinácti zápasech nebodovali pouze jednou. Nebýt nečekané porážky 0:2 v Písku, těsně by dotírali na lídra ligy.

Rebelové si uvědomují, že je v prvním letošním soutěžním duelu nečeká lehký protivník. S Olomoucí prohráli oba předchozí zápasy (1:3 doma, 2:4 v Olomouci), po předchozím vzepětí nyní už čtyřikrát naplno nebodovali.

Doma udolali na nájezdy Kadaň a v prodloužení Třebíč, venku prohráli v Jihlavě i naposledy v Ústí nad Labem. „Ústí jsme ale byli vyrovnaným soupeřem," uvedl trenér Rebelů Jiří Rech. Přes různé absence v kádru však kouč staví před své svěřence do zbytku základní části vysoké cíle: „Rádi bychom se pohybovali okolo páté příčky, mančaft na to má," věří Rech.

Aktuální výkonnost proti jednomu z nejlepších týmů soutěže mohou příznivci Rebelů srovnat v Kotlině dnes od půl šesté večer.

Jedou na sever

Na sever Čech i Moravy vyrazí další dva krajští zástupci v první hokejové lize. Horácká Slavia Třebíč přebírá v soutěži soupeře Jihlavě, a tak zamíří na led desátých Litoměřic. Severočeši Duklu na jejím ledě pořádně potrápili, ve svém hájemství budou ještě silnější. „Litoměřice mají v kádru spoustu zkušených, šikovných hokejistů, kteří jsou schopni využít sebemenšího zaváhání," varoval nepřímo třebíčské hokejisty trenér Dukly Petr Vlk.

Třebíči se však na tým z úrodného Polabí daří. Doma soka porazila, domů si pak přivezla dva body za výhru v prodloužení. Potvrdí výbornou formu ze sklonku minulého roku slávisté i v Litoměřicích?

Severní Moravu navštíví Jihlava. Hokejistům Dukly se v Šumperku spíše nedaří. Když se jim však podařilo na ledě Draků uspět, jednalo se o vysoké výhry. Šestého ledna před třemi lety vyhrála Dukla v Šumperku 6:0, vloni v listopadu 6:2.

Rovněž letos se Dukle na ledech soupeřů nedaří, v tabulce venkovních zápasů je až devátá. Zároveň ale umí protivníkům nasypat také pěknou nálož branek. S jakou se tedy vrátí Jihlava na Horácký stadion tentokráte?

Hokejové menu:
I. liga, 37. kolo, dnes od 17.30: HAVLÍČKŮV BROD – Olomouc, Most – Ústí nad Labem, Benátky nad Jizerou – Kadaň. Od 18.00: Písek – Hradec Králové, Beroun – Mladá Boleslav, Litoměřice – HORÁCKÁ SLAVIA TŘEBÍČ, Šumperk – DUKLA JIHLAVA.