Na bývalé extraligové týmy nenašli ve čtvrtfinále play off první ligy ani ve třetím zápasu účinnou zbraň a pokud dnes na svém ledě znovu prohrají, sezona pro ně skončí.

JIHLAVA – ÚSTÍ N. L. 2:4
Stav série: 0:3
Jihlavané začali poměrně dobře, v 8. minutě v přesilovce trefil tyčku Velecký. O něco později měli dokonce k dispozici 37 sekund přesilovku pět na tři. Jenže hosté ji přestáli a naopak jeden z hříšníků Sklenička dostal Lvi do vedení. O minutu později mohla Dukla vyrovnat, Filip však nevyzrál na Koutského a Pekárek z dorážky netrefil odkrytou branku. Přesto se domácí v první třetině dočkali, Zeman po přihrávce Dobrovolného využil početní výhodu – 1:1.

Ve druhé třetině však Severočeši znovu zabrali. Po ztrátě puku Sklenička uvolnil Čermáka a chotěbořský odchovanec nadvakrát překonal Novotného. Ještě hůře bylo Dukle v polovině zápasu, na 3:1 zvyšoval Lapšanský a v jihlavské kleci Rittich střídal Novotného. V závěrečném dějství chtěli domácí zápas zdramatizovat, jenže Velecký znovu v přesilovce neuspěl. Když pak deset minut před koncem zvýšil na 1:4 Boháč, bylo rozhodnuto. Dukla sice ještě jednou skórovala, ale na zvrat už bylo přece jen příliš pozdě.
Branky a nahrávky: 20. Zeman (Dobrovolný) – 11. Sklenička (Roubík), 22. Čermák (Sklenička), 29. Lapšanský (Špelda, Pavlík), 50. Boháč (Lapšanský). Rozhodčí: Svoboda, Zubzanda – Ondráček, Frodl. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. Diváci: 1 638. Třetiny: 1:1, 0:2, 1:1. Jihlava: Novotný (29. Rittich) – Zadražil, Jícha, Dobrovolný, Jaroš, Kolda, Ficenc, Štebih, Podlipnik – Hubáček, Pěška, Prokš, Mikeš, Zeman, Filip, Maliník, Kuřítko, Velecký, Pekárek, Jeslínek, Hodek.

HAVL. BROD – ML. BOLESLAV 2:7
Úvod zápasu debaklu nenasvědčoval. Jenže Rebelové se přesvědčili na vlastní kůži, jak důležité jsou v play off přesilovky. Sami se nejdříve v ní dostali Ondráčkem v 8. minutě do vedení, ale potom v oslabení inkasovali hned čtyřikrát. Už za minutu totiž stejnou šanci využil Nouza, kterého vybídl ke skórování Vrbata. Za další tři minuty se hosté prosadili podruhé. Dolejš sice fantasticky vychytal Mikulíka, ale pro Koudelku nebylo problém zvýšit na 2:1. Rebelové potom měli dvouminutovou přesilovku pět na tři, ale žádnou z velkých šancí nevyužili, a tak udeřili Středočeši. O branku do kabin se postaral Koudelka – 1:3.

Těsně před polovinou zápasu vykřesal jiskřičku naděje L. Havel, ale Rebely záhy zchladil Nouza. Když za další tři minuty znovu využil přesilovku Vrbata a zvýšil na 2:5, bylo jasné, že Mladá Boleslav neochvějně kráčí za třetím vítězstvím v sérii. V poslední třetině ještě využila počtvrté přesilovku a prosadila se i v oslabení.
Branky a nahrávky: 8. Ondráček (Vondráček), 29. L. Havel (Musil, Polodna) – 9. Nouza (Vrbata, Toman), 12. Koudelka (Mikulík), 20. Koudelka (Chaloupka), 30. Nouza (Výborný, Pabiška), 33. Vrbata, 47. Pojkar (Kolafa, Koudelka), 53. Vrbata (Pabiška, Výborný). Rozhodčí: Úlehla, Smitka – Komárek, Šňůr. Vyloučení: 7:8. Využití: 0:4. Oslabení: 0:1. Diváci: 1 143. Třetiny: 1:3, 1:2, 0:2. Havlíčkův Brod: Dolejš – Novotný, Pavlík, Jelínek, Protivný, Soldán, Starý, M. Blažek – L. Havel, Polodna, Musil – Rytnauer, Kostourek, Ondráček – Dvořáček, Štěpánek, Vondráček – Kozlík, Milfait, Stehlík.

KADAŇ – TŘEBÍČ
Kadaň vstoupila do zápasu aktivněji. Z prvních dvou pološancí ještě nezahřmělo, ale v 9. minutě se už radoval Stoklasa. Ten těsně před Čiliakem tečoval střelu Mainera. Třebíč se však rychle oklepala, pomohla ji dvojnásobná přesilovka, kterou zužitkoval Dolníček. Potom se rozpoutala nefalšovaná bitva o každý metr ledu, moc šancí k vidění nebylo. Hosté z Vysočiny se však prosadili ve 31. minutě, Kaut propálil gólmana Strmeně. Třebíč potom třetí cennou výhru díky bojovnému výkonu udržela.
Branky a nahrávky: 9. Stoklasa (Mainer) – 13. Dolníček (Kaut, Rangl), 31. Kaut (Přibyl). Rozhodčí: Schmejkal, Pavlovič – Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 3:3, navíc Hafenrichter (Kadaň) 5 minut – Vondráček (Třebíč) 2 + 2. Využití: 0:1. Třetiny: 1:1, 0:1, 0:0. Třebíč: Čiliak – Malena, Rangl, Dlapa, Zdráhal, Čejka, Sláma, Bilčík, Moučka – Káňa, Dolníček, Dočekal – Křivohlávek, Ostřížek, Vondráček – Fořt, Nahodil, Čuřík – Kadela, Kaut, Přibyl.