„K suché přípravě přistoupili kluci velice dobře, snažili se, nemuseli jsme řešit žádný problém. Hráči vědí, o co bojují, takže je není třeba ani motivovat," zhodnotil první část přípravy trenér Rebelů Miroslav Barus. K ní se vrátil i útočník Jan Milfait, který by se měl stát jedním z lídrů týmu pro nadcházející sezonu. „Suchá příprava je za námi, nebyla náročnější, ale pestřejší. Bylo tam hodně nových věcí, takže víc to bavilo."

K jeho pozici v týmu se vyjádřil trenér Barus: „Nechci to říkat moc nahlas, stát se může cokoliv, ale táhnout tým by měli kluci, co už tady byli loňskou sezonu. To znamená Milfait, Maliník a Chlubna. Příjemně mě překvapil Kuchta svým přístupem a připraveností." „Budu se na tu roli připravovat, jak nejlépe umím. Doufám, že to vše klapne," dodal Milfait. Na prvním tréninku na ledě se trenérské dvojici Miroslav Barus a Richard Cachnín hlásilo sedmatřicet hráčů. „Ještě to není konečný širší kádr týmu. Po zápase s Plzní si sedneme, kde se domluvíme na kádru. Nějaké hráče nám chce poslat Mladá Boleslav, Vítkovice a Pardubice. Závěrečnou podobu kádru bychom chtěli mít začátkem srpna," prozradil šéf brodské střídačky.

„Je nás tady hodně, já jsem v kabině s kluky, kteří zde byli loni. Zatím se poznáváme, ale parta je dobrá," říká jasně Milfait. Vyřešena není ještě ani otázka gólmana.

„Příjemné je, že máme z čeho vybírat. Můžeme zde mít gólmany z Vítkovic, Plzně a dalších klubů, ale na druhou stranu může chytat pouze jeden. Brankařský post je vždy citlivou záležitostí," uvědomuje si Barus.

Jeho svěřenci se nyní budou scházet na dvoufázové tréninky, ale to už hráčům nevadí. „Tréninky na ledě nás baví, na bruslích se to odjezdí a bude i nějaká střelba, můžeme si dát góla, takže to baví," usmívá se Milfait.

Kdo je v kádru

Hráči pod smlouvou
Branislav Jankovič, Adam Řehák, Jan Sedlák, Petr Zítka, David Kozlík, Jan Milfait, Daniel Kolář, Roman Maliník, Kristian Kučera, Tomáš Semrád, Tomáš Chlubna a Čeněk Novák.

Další hráči v Kotlině
Jakub Kadlec, Petr Kuchta, Ondřej Hlídek, Jan Lobo, David Vala, Tomáš Ludvík, Martin Hynek, Václav Pecen, Patrick Brzobohatý, Richard Vaculík, Aleš Pulpán, Kryštof Kulhánek, Kristian Grman, Štěpán Jeník, Michal Žvátora, Jakub Neužil, Pavel Sedláček, Pavel Kolařík, David Videlka, Milan Valášek, Jakub Strnad, Daniel Štumpf, Jakub Tauber, Michal Plichta, Jaroslav Moučka.