Trenér brodských hokejistů Karel Dvořák se musel v zápase s Kadaní obejít bez kapitána Petra Polodny a útočníka Petra Štěpánka.

Samotný zápas začal opatrně a ze strany hostů s až moc velkým respektem. Přesto se Kadaň snažila dostávat do útočného pásma Rebelů, kde ale troskotala na dobře fungující obraně nebo výborně chytajícím Dolejšovi.

V šesté minutě zápasu poprvé uhodilo, první přesilovku domácích zužitkoval po půlminutě svým prvním gólem sezony Roman Vondráček.

Potom podržel brodské hráče Dolejš a vzápětí neproměnil samostatný únik Ondráček. Následně přišla další přesilová hra. V té Rytnauer našel na modré čáře Moravu a jeho střelu šikovně tečoval Kostourek – 2:0. „My jsme měli oproti minulým zápasům tragický vstup do zápasu, protože jsme začátek prochrápali se vším všudy," nechápavě kroutil hlavou kouč Kadaně Michal Jäger.

Ve druhém dějství se nejprve podařilo snížit Mazancovi. Jenže domácím parádně šlape útok Rytnauer, Kostourek, Ondráček, když posledně jmenovaný poslal Rebely opět do dvoubrankového vedení.

Hosté dokázali ještě snížit kontaktní brankou Charouska, ale na gól Miroslava Třetiny už odpověď nenašli. Dvě minuty před koncem zápasu pečetil výhru domácích Meidl – 5:2. „Po dobrém začátku jsme hrozně sehráli druhou třetinu, ale bylo dobré, že jsme vždy stačili odskočit na dvoubrankový rozdíl. Máme body, za což jsme rádi," řekl brodský trenér Karel Dvořák.

Svoji pozici vedoucího týmu soutěže budou Rebelové hájit ve středu v regionálním derby na ledě jihlavské Dukly.

HAVLÍČKŮV BROD – KADAŇ 5:2
Branky a nahrávky: 6. Vondráček (Knotek, Meidl), 12. Kostourek (Morava, Rytnauer), 29. Ondráček (Rytnauer, Kostourek), 36. Třetina (Endál), 58. Meidl (Jelínek, Knotek) – 22. Mazanec (Račuk), 33. Charousek (Kůs). Rozhodčí: Úlehla – Guth,  Rittich. Vyloučení: 8:7. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1083. Třetiny: 2:0, 2:2, 1:0.
H. Brod: Dolejš – Morava, Blažek, Protivný, Jelínek, Soldán, Pavlík, Ostrčil – Endál, Vondráček, Knotek –  Ondráček, Kostoure, Rytnauer – Havel, Třetina, Meidl – Stehlík, Musil, Fiedler. Kadaň: Strmeň – Kolář, Mazanec, Trefný, Szakal, Hofmeister, Opalek, Kolčava, Macháček – Hanták, Ton, Seman, Charousek, Kůs, Tvrdek, Gajovský, Stoklasa, Hrabák, Račuk, Deveri, Chlouba.