Velký favorit celé soutěže se sice ujal vedení už ve třetí minutě Chloubou, ale potom hráli Rebelové s Chomutovem více než vyrovnanou partii. Smolně však prohráli v prodloužení a jejich ztráta na předposlední příčku tabulky opět narostla.

Rebelové sice předvedli pěkný bojovný výkon, naději na dobrý výsledek jim ale dali svým mdlým výkonem hosté. „Když jsme dali gól na 1:0, asi jsme si mysleli, že to půjde samo. Nebruslili jsme, byli jsme hodně pasivní a hráli jsme špatně jeden na jednoho," řekl k rozpačité hře hostí chomutovský trenér Aleš Totter.

Pasivní hra Chomutova byla po zásluze potrestána o šest minut později, kdy Kopřivu překonal Melka.

Kuriózní gól

Nerozhodný stav 1:1 vydržel až do šestačtyřicáté minuty, ve které došlo k velice kuriózní situaci.

Domácím byl signalizován faul, hostující gólman Kopřiva odjel na střídačku, ale dezorientovaný obránce Pirátů Koma poslal puk do opuštěné klece! Branka byla připsána Romanu Maliníkovi. „Určitě to pro toho hráče není nic příjemného, ale i takový gól se počítá. Bylo to pro nás štěstí," přiznal Maliník.

S předvedenou hrou byl spokojený domácí lodivod Vladimír Jeřábek. „Dobře jsme bruslili, snažili jsme se Chomutovu bourat hru. Chodili jsme hodně do těla a dobře jsme napadali. Zápas rozhodla taktická chyba na konci. Ve srovnání s minulými zápasy to byl od nás jeden z nejlepších výkonů. Je to škoda, myslím si, že jsme si zasloužili víc než jeden bod. I ve druhé třetině jsme už měli velký tlak a mohli jsme dát nějaké góly," měl jasno brodský kouč.

Hosté vyrovnali až v závěru základní hrací doby při hře ve čtyřech. V prodloužení nejdříve neproměnil domácí Babka trestné střílení, následně v přesilové hře rozhodl Gajovský. „Řekl bych, že nám nejvíc ublížila hra čtyři na čtyři. Tam Chomutov ukázal svoji sílu a přecházel přes nás. V plném počtu jsme soupeři ještě dokázali hru bourat, ale ve čtyřech už to pro nás bylo hrozně těžké. Nakonec jsme z toho dostali i gól na 2:2. Od utkání proti Budějovicím to byl ale náš nejlepší výkon. Jsem rád, že jsme dvě třetiny hráli na čtyři útoky, což jsme předtím nemohli. Čtvrtý útok hrál také dobře. Je to pozitivní, ale nejsou z toho body, což je pro nás teď nejdůležitější," smutnil Jeřábek.

Hru brodských Rebelů chválil i hostující kouč. „Myslím si, že Brod proti nám hraje vždy výborně. Z dvanácti možných bodů si podle mě zasloužil získat víc než jen jeden. Vůle hráčů a důraz před bránou nám nakonec přinesly vyrovnání. Bylo důležité, že v prodloužení rozhodčí nepískl soupeři přesilovku, ale trestné střílení. To bylo pro nás paradoxně lepší, protože to Kopr (Miroslav Kopřiva – pozn. autora) chytnul a přesilovku jsme využili. Jsme rádi za dva body, které nám zajistily první místo pět kol před koncem základní části. To je asi největší plus utkání," uzavřel Totter.