Zaplněný stadion ve Světlé nad Sázavou čekalo ještě před začátkem utkání překvapení, když místo avizovaného Újpesti TE se na ledě objevili v bílých dresech hráči Férencvárose. Za záměnou těchto dvou celků z maďarské metropole stojí organizátoři utkání, kteří si spletli týmy nastupující v MOL Lize.

Dalším problémem, jenž předcházel utkání, byly bílé dresy, které měli k dispozici hráči obou týmů. Vše se podařilo vyřešit zapůjčením tmavé sady dresů hokejistů Světlé nad Sázavou.

Po úvodních zmatcích tak mohlo utkání konečně začít. Rebelové nastoupili do utkání poprvé pod vedením nového trenérského dua Miroslav Barus – Richard Cachnín. Trenérský tým má v současnosti k dispozici široký kádr, jenž se skládá především z mladých hráčů. Ti se pokusí zaujmout nového trenéra a probojovat se do prvoligového týmu.

„Teď nás na ledě trénuje třicet tři," poznamenal k současnému stavu svého celku Barus. Především z důvodu šířky kádru naplánovalo vedení havlíčkobrodského týmu třináct přátelských utkání, v nichž dostanou všichni hráči dostatek prostoru ukázat svoje kvality. „Ze začátku potřebujeme odehrát co nejvíce utkání, aby dostali všichni hráči šanci," dodal po zápase trenér Rebelů.

V utkání se hráči obou celků prezentovali snahou o rychlý přechod do útočného pásma, kde se důrazem snažili o ohrožení brankáře. Snaha byla však to jediné, co hokejisté divákům v přípravném utkání nabídli.

Do vedení se překvapivě dostal Férencváros, když dokázal využít jedno z mnoha zaváhání havlíčkobrodské defenzivy. Ofenziva Rebelů na tom byla mnohem lépe a pouze zásluhou výborně chytajícího Martona zůstával stav dlouho ve prospěch Maďarů.

V závěru první třetiny se Brodu podařilo srovnat. Zbývající dvě dvacetiminutovky nabídly stejný obraz. Převahu havlíčkobrodského týmu, doplněnou o fatální chyby obránců, díky nimž dokázal Férencváros uhrát s Havlíčkovým Brodem remízu 3:3. V závěru utkání zvedl diváky ze sedadel havlíčkobrodský obránce Michal Žvátora, když nedovoleným zákrokem zastavil Lévaie, který si nenechal nic líbit a Žvátoru vyzval k pěstnímu souboji, v němž dominoval mladý český bek.

Po šedesáti minutách na světelné tabuli svítil nerozhodný výsledek, a o vítězi tak musely rozhodnout samostatné nájezdy, v nichž si Rebelové již po dvou sériích zajistili první výhru v sezoně

I přes nijak oslnivý výkon havlíčkobrodských mladíků splnilo utkání svůj účel a trenér Barus jej hodnotil pozitivně: „My jsme zatím trénovali pouze objem, takže je vidět, že kluci některé situace podceňovali, ale to je vše věc tréninku. Především jsme však potřebovali vidět některé hráče a to se povedlo."

H. Brod – Férencváros TC 4:3 sn
Branky a nahrávky: 18. Štumpf (Kučera, Binárik), 22. Berger (Trummer, Sedláček), 43. Kadlec (Vala), rozh. náj. Minárik – 9. Mikušovič (Kramár, Kiss), 28. Půlpán (Siska, Dubek), 54. Németh (Lagemyr, Pál). Diváci: 400. Třetiny: 1:1, 1:1, 1:1 – 2:0.
HC Rebel Havlíčkův Brod: Dlouhý (31. F. Barus) – Kolář, Žvátora, Sedlák, Vágner, Pecen, Grman, Vala, Kulhánek – Minárik, Štumpf, Kučera, Berger, Sedláček, Trummer, Valášek, Kadlec, Boček, Kuchta, Kozlík, Vaculín.
Férencváros TC Budapešť: Marton – Černý, Lévai, Kiss, Mikušovič, Rafai, Kramár, Céczi, Németh, Pál, Lagemyr, Hegyi, Revák, Dubek, Siska, A. Půlpán, Wéber, Galló, Papp.

V úterý sehráli Rebelové další přípravný zápas proti extraligovým plzeňským indiánům.

H. Brod – Plzeň 1:3
Havlíčkobrodský trenér Miroslav Barus, jak již avizoval po prvním přípravném utkání, nasadil do utkání s Plzní obměněnou sestavu oproti pondělnímu utkání s maďarským Férencvárosem. Šanci předvést se proti extraligovému čtvrtfinalistovi loňského ročníku, se kterým vedení Havlíčkova Brodu před sezonou uzavřelo dohodu o spolupráci, tak dostali např. Chlubna, Maliník či Milfait.

Úvod však domácím hráčům příliš nevyšel, naopak to byla favorizovaná Plzeň, jež dokázala dvakrát v první třetině překonat Baruse. Ve druhé dvacetiminutovce se obraz hry začal vyrovnávat a domácí hokejisté také dokázali několikrát ohrozit hostujícího brankáře Polívku. Překonat jej dokázal pouze Zítka. Plzenští však v závěru přidali ještě třetí branku, a z Havlíčkova Brodu si tak odvážejí zasloužené vítězství.
Branky a nahrávky: 34. Zítka (Maliník, Minárik) – 16. Moravčík (Tulačka), 19. Dvořák (Sýkora, Pejchar), 60. Simon (Moravčík) Třetiny: 0:2, 1:0, 0:1.
H. Brod: F. Barus (32. Dlouhý) – Grman, Semrád, Zítka, Sedlák, L. Vágner, D. Kolář, Žvátora, D. Vala, Kulhánek – Jankovič, Minárik, Maliník, Řehák, Sedláček, Trummer, Kučera, Stehlík, Boček, Milfait, Kadlec, Chlubna.