Po náročném jaře, kdy celek z Kotliny řešil velké finanční problémy, a dokonce se dostal do insolvence, se tak  alespoň po sportovní stránce vyjasňuje. Rebelové totiž zveřejnili jména prvních šestnácti hráčů, kteří se v pondělí postaví na začátek letní přípravy.

Jisté už také je, že náročné tréninkové dávky bude minimálně v úvodu řídit Richard Cachnín. Nebude to ovšem z pozice hlavního kouče. Ten by se měl ke klubu připojit až později.

„O jménu trenéra jsme chtěli mít jasno tento týden. Ale vzhledem k některým nedořešeným věcem, které se týkají financí, jsme to museli zrušit. Jakmile se všechno vyřeší, bude známo jméno trenéra," konstatuje sportovní manažer HC Rebel Miroslav Barus.

Ten je rád, že se alespoň úspěšně zaplňuje soupiska. Mezi hráči se objevují převážně mladé talenty z havlíčkobrodské líhně. „Nebylo těžké tyto hráče poskládat, většinou jsou to místní kluci. Snad jen Roman Maliník je z Vítkovic, ale ten už teď bydlí v Jihlavě, kde chce zůstat," říká Barus.

Šéf sportovního úseku HC Rebel vzhledem k finančním problémům neměl jinou možnost než zvolit cestu zapracování mladých odchovanců do A-týmu. Páteř mužstva by však měla být postupně doplněna i o některé starší hokejisty.

„Naše cesta i vize jsou jasné. Musíme udělat pár zkušených hráčů, kteří budou tvořit osu týmu. Měli by to být Polodna, Vágner, počítáme sem i Maliníka a s některými dalšími jednáme," přibližuje havlíčkobrodský sportovní manažer.

Především nad jménem kapitána Petra Polodny se po vypadnutí z play-off vznášelo mnoho otazníků. Ty by však v nejbližší době měly být rozřešeny. „S Petrem jsme domluvení tak, že nám do pátku (do dnešního dne – pozn. red.) řekne, jestli půjde do zahraničí, nebo zůstane u nás," přiznává.

Kádr by pak měli doplnit i hráči z extraligy. Klub bude stejně jako v minulé sezoně spolupracovat s Hradcem Králové, Pardubicemi a Vítkovicemi, k nimž by se mohl připojit ještě čtvrtý celek z nejvyšší soutěže.

„S ním ještě jednáme. Vše je na dobré cestě, ale jeho jméno ještě nemohu odtajnit," komentuje bývalý hokejista, který působil například ve Vsetíně, Českých Budějovicích či Znojmu. Podle informací Deníku by však mělo jít o Plzeň.

V minulém ročníku Rebelové doplatili na to, že měli mnoho hráčů pouze na střídavé starty a v play-off je pak nemohli použít. I tuto věc si ale před novou sezonou pojistí.

„Stanovíme přesná pravidla. Hráči k nám budou chodit na pevnou dobu s tím, že kluby si je budou moct kdykoliv vyzkoušet v extralize, nebo na nějakých testech. Pravidelně ale budou trénovat s námi," říká Barus.

Tito hokejisté se však ke zbytku týmu připojí až později. „K dispozici by nám měli být koncem července, nebo začátkem srpna," uzavřel sportovní manažer HC Rebel.

Sestava Rebelů pro přípravu

brankáři: Čeněk Novák, Petr Opršal, Václav Vlach

obránci: Daniel Kolář, Jan Lobo, Jan Pohl, Jan Sedlák (připojí se později), Petr Zítka

útočníci: Martin Hynek, Tomáš Chlubna, David Kozlík, Kristián Kučera, Petr Kuchta, Tomáš Ludvík, Roman Maliník, Jan Milfait, Václav Pecen

individuální plán: Radek Novotný, Ondřej Stehlík

v jednání: Jan Berger, Branislav Jankovič, Petr Polodna, Martin Vágner