Jejími předchozími přemožiteli byly Olomouc a Beroun, poslední úspěch si na svoje konto mohou připsat hokejisté Havlíčkova Brodu. Ti v Boleslavi vyhráli 2:1 po prodloužení.

Rebelové přitom nebyli v jednoduché pozici. V předchozích těžkých utkáních nestačili na Olomouc ani Ústí nad Labem a moc šancí se jim nedávalo ani v sobotu. Podle toho také kouč Jiří Rech připravil taktiku.

„Věděli jsme, že je Boleslav první a má plno bodů, přesto jsme přijeli s úmyslem uhrát nějaký bod. Po prohře s Olomoucí jsme potřebovali odčinit porážku. Už od začátku jsme chtěli hrát hodně do obrany, což se nám dařilo po celý zápas," těšilo ho.

V první třetině diváci branku neviděli, přestože si oba týmy vypracovaly dostatek příležitostí. „Počítali jsme, že na nás soupeř vlétne a že bude hrozit. My jsme ale byli hodně aktivní, což Boleslav zaskočilo. Také jsme hráli výborně v obraně, soupeři se nedařilo dostávat se do přečíslení, zato nám se dařilo je vytvářet," chválil své svěřence Rech.

Hned na začátku druhé části poslal Rebel do vedení Kostourek. To jim pak vydrželo až do 50. minuty, ve které vyrovnal Demel a poslal tak utkání do prodloužení. V něm Havlíčkův Brod získal bod navíc zásluhou kapitána Endála. „Tam jsme odskočili dva na jednoho a Endál to krásně trefil. Samozřejmě, že bych byl radši, pokud bychom vyhráli za tři body, ale dva body jsou taky dobré, odehráli jsme tu skutečně výborné utkání," hýřil superlativy Rech.

Naopak zklamaný byl po utkání pochopitelné jeden ze šéfů mladoboleslavské střídačky Jiří Slabý. „Myslím si, že jsme po většinu zápasu měli podstatně více ze hry, tlačili jsme soupeře, ale nemohli jsme prolomit tu střeleckou smůlu. Soupeř byl velmi nebezpečný v brejcích," hodnotil.