Hokejisté brodských Rebelů si přivezli tři body za výhru 3:1 v Olomouci, kterou si upevnili čtvrtou příčku v tabulce s bodovou ztrátou na druhou jihlavskou Duklu. Spokojenost je v Kotlině cítit, ale trenér Jiří Mička zvedá varovný prst. „V sezoně přijde na každý tým krize a přijde i na nás, třeba tím, že se nám nepovede dvakrát za sebou vyhrát doma," tvrdí Jiří Mička, který poskytl Deníku rozhovor, ve kterém se ohlíží za odehranými zápasy.

Je za vámi odehraná polovina zápasů ze základní části. S dosavadním čtvrtým místem musí vládnout v týmu spokojenost…

V tuto chvíli se dá říci, že spokojenost je, ale nás to zavazuje, abychom pořád pracovali stejně a ten tým pořád k práci a k výhrám motivovali. Na ledě pořád musí nechávat jeden za druhého duši.

Který zápas podle vás byl důležitý k tomu, že ten tým začal takto šlapat?

První důležitá výhra byl hned v Budějovicích, kam přišlo šest tisíc diváků, a plno kluků ještě před tolika diváky nehrálo a potom přišel důležitý zápas v Jihlavě, kam jsme jeli po dvou porážkách a zvládli jsme ho. V neposlední řadě byla pro nás vzpruha tří domácích vítězství během pěti dnů. Tyto momenty nás nastartovaly.

V čem byly tyto momenty tak zásadní?

Hráči dostávali jistotu v systému, který po nich chceme, aby produkovali a začali tomu věřit. Samozřejmě všechno tomu nahrálo. Dá se říci, že kluci plní to, co po nich chceme. Samozřejmě jsou zápasy, že někdo začne vymýšlet kraviny a potom ten zápas nezvládneme, jako například poslední domácí zápas s Boleslaví.

Dobré výsledky jsou určitě také tím, že je „zdravá kabina", tým táhne za jeden provaz…

Už v letní přípravě jsme chtěli, aby jak se říká plevel, co zde byl, že hráči si v nadsázce dělali, co chtěli a neznali pravidla kabiny, pomalu odešli. V tuto chvíli můžeme říci, že se nám to povedlo. Jsou zde kluci, kteří chtějí pracovat a i když odtud nepocházejí, tak za ten klub dýchají a chtějí ho reprezentovat.

Ve většině týmů je brankařská jednička, ale zde se po odchodu Daniela Dolejše střídají Kacetl se Šindelářem. Je vidět, že to týmu nevadí, protože oba předvádějí výborné výkony…

Na začátku sezony jsme měli jasnou jedničku Dáňu Dolejše, který odešel do extraligy. Ještě když zde Dáňa byl, tak jsme si nechali udělat z Hradce Kacetla, abychom si ho tady udrželi. Potom tady máme zatím na měsíc Filipa Šindeláře a snažíme se kluky točit. Uvidíme, jak to bude s Filipem dál, jestli nám ho Vítkovice budou uvolňovat. Takto to myslím funguje.

Nemohu nezmínit fanoušky, kteří vám vytvářejí perfektní atmosféru…

Myslím, že jsme divákům ukázali, že chceme hrát hokej, který má nějako koncepci, takže v tuto chvíli jsou diváci na naší straně a povzbuzují nás. Chodí v dobrém počtu, i když by mohli chodit ve větším, když se pohybujeme v první čtyřce. Třeba atmosféra s Olomoucí, Jihlavou nebo s Boleslaví byla opravdu parádní. Jen bych byl rád, aby byli trpěliví, protože nějaká ta menší krize ještě nepřišla a na každé mužstvo v sezoně přijde. Rádi bychom, aby nás povzbuzovali, i když třeba doma dvakrát prohrajeme.

Co se odehrálo:

Fanoušci zažili během první poloviny I. hokejové ligy zejména dvě vítězství nad Duklou Jihlava. Především druhý zápas doprovázela skvělá atmosféra s nápaditým choreem obou táborů. Dále brodští hokejisté prolomili ústecké prokletí, kde vyhráli poprvé od postupu do I. ligy, a potrápení favorita z Boleslavi.