Rebelové pokračují ve stíhací jízdě

Havlíčkův Brod – V posledních zápasech dokazují, že na poslední místo nepatří. Rebelové v předehrávce 38. kola získali dva body proti Mostu. Ztráta Havlíčkova Brodu na předposlední Prostějov tak činí už pouze čtyři body.

23.12.2014 1

Po odchodu Romana Maliníka a Jiřího Kuchlera je dvaadvacetiletý útočník Jakub Babka (na snímku) společně s Tomášem Rouskem, nejproduktivnějším hráčem Havlíčkova Brodu.Foto: Libor Blažek

MOST – HAVL. BROD 2:3 sn

Most vstoupil do utkání s Havlíčkovým Brodem posílený o pětici litvínovských hráčů (Pavelka, Bernát, Písařík, Jurčík, Šrámek), ale oni nepomohli domácím ke vstřelení úvodní branky.
Most byl sice zpočátku aktivnější, i díky dvěma faulům havlíčkobrodského Tomka, ale na Nováka nikdo nevyzrál. A tak přišel trest. Rebelové dostali možnost přesilové hry, když musel na trestnou lavici zasednout domácí Hora.

Při následné početní výhodě zůstal před mosteckou brankou osamocený Václav Tomek a přesnou střelou odčinil své dva fauly z úvodu zápasu.

Ani druhá třetina nenabídla mnoho šancí. Optickou převahu měli domácí, ale defenziva Rebelů fungovala tentokrát bez problémů. Vážnější problém přišel až po polovině zápasu, kdy se Rebelové dostali opět do čtyř. Vyloučený Troliga však na trestné lavici příliš dlouho nepobyl. Mosteckým hokejistům stačilo pouhých deset vteřin, aby dokázali vyrovnat. Střelu Kousalíka tečoval Bohumil Slavíček a Novák již nestačil zareagovat.

Havlíčkův Brod dostal vzápětí možnost vzít si vedení zpět, ale s přesilovou hrou naložili hosté špatně. Po čtyřiceti minutách tak na světelné tabuli svítil nerozhodný stav. Velkou příležitost dostat Most do vedení měl Tauš, jenž však špatnou rozehrávku Nováka nepotrestal a prázdnou branku Rebelů minul.

Domácí však byli i nadále aktivnějším týmem a v 51. minutě se podruhé v utkání prosadil Slavíček. Odpověď Rebelů však byla blesková. Po individuální akci srovnal Tomáš Rousek. Rozhodnout o výhře Rebelů mohl v poslední minutě Milfait, ale jeho střela skončila na břevně domácí branky.

V prodloužení měli domácí možnost další přesilové hry, ale všechny jejich pokusy bez problémů zlikvidoval Novák. O vítězi utkání tak musely rozhodnout samostatné nájezdy. V nich se jako jediný prosadil havlíčkobrodský Rousek.

Branky a nahrávky: 33. Slavíček (Kousalík, Alinč), 52. Slavíček (Alinč) – 20. Tomek (Rousek, Sedlák), 54. Rousek, rozh. náj. Rousek. Rozhodčí: Hrubý – Hejl, Podrazil. Vyloučení: 4:5 + Troliga (HBR) 10 min. OT. Využití: 1:1. Diváci: 213. Třetiny: 0:1, 1:0, 1:1 – 0:0.

Havlíčkův Brod: Novák – Parýzek, Sedlák, Platil, Sklenička, Kolář, Pavlíček – Chlubna, Tomek, Rousek – Zohorna, Troliga, Babka – Kozlík, Milfait, Minárik.