Po Třebíči, Ústí a Olomouci prohráli i v Mladé Boleslavi. Souboj s ještě loni extraligovým týmem se pro ně dlouho nevyvíjel vůbec špatně. Kolaps ve druhé polovině prostřední části je však zlomil a nakonec si odvezli prohru 1:6.

Rebelové nevstoupili do utkání ideálně a rychle prohrávali. Poté ale vyrovnali hru a na začátku druhé dvacetiminutovky i skóre.

„Začali jsme trošku s ostychem, ale nebylo to špatné. Po přestávce jsme byli ještě mnohem aktivnější, měli jsme několik šancí a podařilo se nám dokonce vyrovnat," hodnotil první polovinu duelu brodský trenér Karel Dvořák.
Pak ale přišla rozhodující pasáž, kdy Havlíčkův Brod dostal tři branky v rozmezí 34. a 36. minuty.

„Bohužel jsme dostali gól v přesilovce, potom po hrubkách během pětasedmdesáti vteřin další dva, a tím pádem bylo po zápase," vysvětloval trenér Rebelů. „Potom už se to jenom dohrávalo, Boleslav si vedení pohlídala a my už jsme neměli síly, abychom ten nepříznivý vývoj nějakým způsobem zvrátili. Bohužel ta slabá chvilka ve druhé třetině rozhodla o celém zápase," doplnil.

V Boleslavi se poprvé od druhého kola objevil v brance Jaroslav Suchan, premiéra to však nebyla vůbec jednoduchá.
„My jsme potřebovali, aby si Daniel (Dolejš – pozn. red.) odpočinul. Chtěli jsme tuhle výměnu udělat už v zápase s Ústím, tam nám ale Jarda omarodil, tak se do brány dostal až proti Boleslavi," přiblížil Dvořák. „Je to zkušený gólman, věděl, do čeho jde. Ze začátku na něm byla vidět určitá nervozita, puky z něj vypadávaly, ale potom se rozchytal.

Bohužel ve druhé třetině mu hráči vůbec nepomohli. Jarda dělal, co mohl," dodal na adresu dvaatřicetiletého gólmana.
Již dnes dostanou Rebelové šanci na reparát. V Kotlině totiž přivítají poslední Písek. „Rádi bychom doma uhráli dobrý výsledek, který by nám pomohl a kterým bychom ukončili nepříznivou sérii. V posledních čtyřech zápasech se nám nedařilo v koncovce, dali jsme jenom pět branek, naopak sedmnáct jich inkasovali. Hrozně se na branku nadřeme a to musíme zlepšit," konstatoval Dvořák. Zároveň věděl, že ani duel s posledním týmem tabulky nebude jednoduchý. „Písek přijede s tím, že nemá co ztratit, bude hodně bránit a my se musíme prosadit v útočném pásmu."

Nakonec také přiblížil, který z brankářů se dnes v kleci Rebelů představí. „Jsme domluvení, že se do branky vrátí Dolejš," dodal Dvořák.

Hokejové menu
I. liga 13. kolo:
Od 17.30: HAVLÍČKŮV BROD – Písek, Most – Mladá Boleslav, Benátky nad Jizerou – TŘEBÍČ. Od 18.00: Beroun – Hradec Králové, Litoměřice – Olomouc, Šumperk – Ústí nad Labem, Kadaň – JIHLAVA.
II. liga, 8. kolo:
Od 18.00: Jindřichův Hradec – Technika Brno, PELHŘIMOV – ŽĎÁR NAD SÁZAVOU, Hodonín – Břeclav, Nymburk – CHOTĚBOŘ, MORAVSKÉ BUDĚJOVICE – Kolín.