Rebelové rozstříleli Písek

Havlíčkův Brod - Divoké dvě třetiny viděli diváci v havlíčkobrodské Kotlině, v každé z nich padly čtyři góly.

10.1.2013

V posledním domácím duelu Rebelové (v bílých dresech) padli v duelu s Olomoucí. Včera složili úspěšně reparát, když přehráli Písek vysoko 6:2. Foto: DENÍK/Libor Plíhal

První hokejová liga má za sebou tři čtvrtiny základní části. V 39. kole si Rebelové podle očekávání Rebelové poradili s Pískem, Třebíč přivezla dva body z Benátek. Pouze Dukla vyšla naprázdno, těsně prohrála v Kadani.

HAVL. BROD – PÍSEK 6:2

Trenérovi Rebelů Rechovi se sice nevyplnilo předzápasové přání o rychlých dvou brankách, přesto nemusel smutnit. Kanonádu zahájil domácí celek ve druhé třetině. Slepenými góly na začátku a konci druhého dějství se dostal do pohodlného vedení 4:0. V polovině zápasu zvýšil na 5:0 Havel, hosté sice kontrovali dvěma rychlými zásahy, ale jejich snaha o drama měla jepičí život. Rázně ji utnul Musil a favorita uklidnil.
Branky a nahrávky: 22. Endál (Knotek), 24. Kostourek (Ondráček, Rytnauer), 39. Havel (Musil), 39. Vondráček (Knotek, Jelínek), 50. Havel (Knotek), 54. Musil (Havel) – 52. Kučera, 53. Heřman (Marek, Vlček). Rozhodčí: Úlehla – Lučan, Svoboda. Vyloučení: 4:7, navíc Protivný (HB) 2 + 10 minut. Využití: 1:0. Diváci: 821. Třetiny: 0:0, 4:0, 2:2.
Havlíčkův Brod: Dolejš – M. Blažek, Starý, Jelínek, Soldán, Pavlík, Ostrčil – Polodna, Endál, Vondráček, Knotek, Ondráček, Milfait, Rytnauer, Havel, Štěpánek, Stehlík, Musil, Kostourek.

BENÁTKY N. J. – TŘEBÍČ 2:3 sn

Dvakrát se ocitli třebíčští hokejisté v jednobrankovém vedení, Středočeši však po každé dokázali poměrně rychle zareagovat. Oba celky si vytvořily dostatek zajímavých šancí, ale brankáři byli oporami svých týmů, takže utkání dospělo do prodloužení. Také v něm branka nepadla, o bolusovém bodu pro Třebíč tak rozhodly nájezdy. Zatímco benátečtí střelci Skořepa a Plodek jen vyprášili Čiliakovy betony, Němec a Dolníček byli úspěšní. Smůlu měl Kaut, jenž trefil tyčku. To však nic neměnilo na tom, že Třebíč v Benátkách uspěla.
Branky a nahrávky: 16. Plodek (Jonák), 48. Klimt – 14. Němec (Ostřížek, Káňa), 41. Káňa (Bilčík), rozhodující nájezd Němec. Rozhodčí: Fraňo, Würtherle – Frodl, M. Svoboda. Vyloučení: 6:7. Bez využití. Třetiny: 1:1, 0:0, 1:1.
Třebíč: Čiliak – Rangl, Malena, Bilčík, Dietz, Sláma, Čejka, Dlapa – Čuřík, Dolníček, Laš, Němec, Ostřížek, Káňa, Vondráček, Kaut, Křivohlávek, Přibyl, Kadela, Čech, Moučka.

KADAŇ – JIHLAVA 3:2

Severočechy dostal do vedení záhy Jíra, v polovině zápasu vyrovnal v aktuální dobré formě hrající Dobrovolný. Zlomový okamžik přišel ve 39. minutě. Nejdříve Schmidt využil přesilovku (Dukla předtím nedokázala zužitkovat pětiminutové vyloučení Jíry) a ještě v téže minutě na 3:1 zvýšil Chlouba. V posledním dějství po krásné kombinační akci snížil do prázdné branky Zadražil, ale vyrovnat už Dukla nestihla.
Branky a nahrávky: 3. Jíra (Szakal), 39. Schmidt (Ton, Szakal), 39. Chlouba (Andres, Schmidt) – 30. Dobrovolný (Hodek, Čachotský), 44. Zadražil (Hubáček, Zeman). Rozhodčí: Pavlovič – Komárek, Krátký. Vyloučení: 2:2, navíc Jíra (Kadaň) 5 + do konce utkání. Využití: 1:0.
Jihlava: Novotný – Jaroš, Kolafa, Zadražil, Dobrovolný, Štebih, Ficenc, Polcar, Podlipnik – Čachotský, Velecký, Hodek – Malec, Hubáček Zeman – Prokš, Filip, Jeslínek – Krupka, Maliník, Pekárek.

Autor: Pavel Mikeš

10.1.2013 VSTUP DO DISKUSE

Spisovatelka Petra Braunová dá před volbami přednost knihám.

Spisovatelka Petra Braunová: Nevolím, není koho

Učitelka Alena Slavíková.

Učitelka v důchodu měla při volbě jasno

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

Volím stranu, co myslí na vzdělání, chci na gympl, padlo při volbách v BAN!u

Havlíčkův Brod – Osmnáct jim sice bude až za pár let, ale už ve čtvrtek 19. října si poprvé vyzkoušely vhodit svůj hlas do volební urny. Řeč je o dětech, které jsou klienty havlíčkobrodského Nízkoprahového klubu BAN! při Oblastní charitě Havlíčkův Brod a které si právě v klubu mohly na vlastní kůži vyzkoušet, jak to ve volební místnosti vlastně chodí.

Hlasování začalo, otevřelo se 1 137 volebních místností

Vysočina – Úderem páteční čtrnácté hodiny, kdy v celé zemi začaly letošní sněmovní volby, se na Vysočině otevřelo 1137 volebních místností. Voliči, kteří do nich přicházejí, mohou odevzdávat své hlasy 419 kandidátům, kteří kandidují na kandidátních listinách 24 volebních stran.