Na druhé celek, který se krčí s miniaturním bodovým ziskem na konci prvoligové tabulky. Takové byly reálie před středečním derby duelem tradičních rivalů – Jihlavy a Havlíčkova Brodu.

Utkání nakonec skončilo podle papírových předpokladů. O dvacet bodů bohatší Dukla zvítězila. Ale na zisk dalších tří bodů se nadřela. Hosté mohou žehrat na promarněné šance ze třetí třetiny, domácí podržel gólman Ondřej Kacetl. „Měli jsme několik šancí na vyrovnání, Káca byl ale proti," vysekl poklonu soupeřovu brankáři hostující asistent Richard Cachnín. „Ve třetí třetině jsme hráli dobře, myslím, že bychom si bod zasloužili. Ale odjíždíme bez něj."

Hráli bez pohybu

Myšlenky na bodový zisk ale soupeři umožnila především svým výkonem sama Dukla. Do utkání vstoupila vcelku dobře, měla několik příležitostí k otevření skóre. To se však povedlo na druhé straně Rebelům.

Domácí přidali a krátce po polovině zápasu už vedli 3:1. Jako mnohokrát v sezoně však místo klidného dovedení zápasu do vítězné tečky jihlavští hokejisté opět pod dojmem vedení zvolnili. „Bylo to takové upachtěné, vázla nám kombinace," kritizoval hru svěřenců kouč Petr Vlk.

A jistě se zlobil i nad průběhem zbytku utkání. Do druhé sirény ještě Brod snížil na 2:3, čímž se nastartoval a dohrál utkání v euforii. Ke své škodě ji nepřetavil v bodový import.

Především proto, že pohrdl trestným střílením v závěru druhé části, částečně už zmíněnou jalovou koncovkou v dějství třetím. „Byli jsme pomalí, oba góly jsme dostali po aktivním protiútoku soupeře," prozradil Vlk, co jej rozčilovalo nejvíce. „Přitom předchozí dvě utkání (Chomutov, Třebíč – pozn. autora) jsme, co se týče pohybu, odehráli velmi dobře."

Po dalším derby tak asi nebyl stoprocentně spokojený nikdo. Duklu mohly hřát zřejmě jen tři získané body, Rebely nadějný bojovný výkon. Ten je však sám o sobě ze dna nezvedne.