Horácká Slavia sice neoslňuje svou formou, přesto jde do utkání s Havlíčkovým Brodem jako favorit.

Stačí pohled na ligovou tabulku: Třebíč je 3. se ziskem padesáti devíti bodů, zatímco Rebelové se krčí na dně tabulky s pouhými šestnácti body. Navíc na sebe narazí týmy s nejhorším útokem a druhou nejlepší obranou v lize. Taková jsou fakta před dnešním utkáním.

Aby toho nebylo málo, tak Rebelové letos ze čtyř střetnutí (dvě v rámci Regionálního poháru, pozn. red.) nezískali ani bod. A právě to chtějí hokejisté Havlíčkova Brodu dnes změnit. Chtějí vykrást Třebíč a odvést všechny tři body do Kotliny. Třebíč však v posledních kolech rozdala až příliš bodů svým soupeřům a v nastoleném trendu nehodlá pokračovat.

Navíc se jedná o regionální derby, kde mají hráči o motivaci vždy postaráno. „Na derby se každý hráč připraví na víc než sto procent," říká Jiří Mička, jenž ještě v loňském roce stál na střídačce Havlíčkova Brodu.

Kdo však určitě nebude stoprocentně připraven, je třebíčský kanonýr Lukáš Havel, který se v posledním vzájemném měření sil prosadil dvakrát. „Když bude v půlce prosince připraven, bude to paráda," zaznělo z úst třebíčského kouče. V posledních zápasech nezasáhl do hry ani Roman Erat, Havlův parťák z prvního útoku, a Třebíč tak přišla o své nejproduktivnější duo.

To Rebelové naopak posilují, ale výsledky stále nepřichází. „Ta hra je špatná. Všechno začíná u defenzivy. Když budeme hrát dobře vzadu, tak dopředu se vždy nějak dostaneme," vidí hlavní problém hry Rebelů jedna z posledních posil Filip Šindelář. Šindelář, brankář extraligových Vítkovic, v Havlíčkově Brodě působil již loni, to však situace v Kotlině byla opačná. „Všechno je jinak, když jsem přišel v loni, tak byl tým nahoře. Teď se musíme semknout a jít naplno do všech zápasů," hecuje své spoluhráče pětatřicetiletý brankář.

Další výraznou posilou by měl být urostlý obránce Jan Platil, který má zkušenosti z několika zahraničních lig. „Děláme strašný chyby," doplňuje Platil současnou havlíčkobrodskou jedničku a současně dodává: „Máme tady mladý tým a ať si říkáme, co chceme, tak navíc prostě nemáme. Musíme proto hodně bruslit a hrát jednoduše. Pokud to budeme dodržovat, můžeme se zachránit, pokud budeme vymýšlet nějaké voloviny, tak budeme dostávat rance."

Úplně stejně mluvil před několika týdny bývalý trenér Rebelů Richard Cachnín.

Jak se zdá, tak se toho v Havlíčkově Brodě zatím moc nezměnilo.

Lukáš Zelený