I. LIGA ST. DOROSTU

H. BROD – PŘÍBRAM 9:2

Z brodské základní sestavy chyběli již jenom Vlach s Abbrentem, v příbramském dresu udatně bojovaly dvě dívky – Martina Vonková a Tereza Vanišová. Mladíci z Kotliny byli jasným favoritem, vždyť v prvním utkání na příbramském ledě vyhráli 15:2, jenže…

Doma začali rozpačitě, předváděli kostrbatý hokej, měli sice převahu, ale Jelínek, Veverka, Kraučuk, Beran a další spálili čisté gólovky, a tak tři minuty před koncem třetiny překvapivě svítily dvě nuly. Jako první se trefil hostující Beneš, vzápětí Pilný sice srovnal, lvice Vonková ještě před sirénou znovu přivedla spoluhráče do vedení 1:2. O přestávce bylo v brodské kabině dusno, trenéři Adam s Bencem vtloukali chlapcům do hlavy, co a jak hrát, aby rychle skóre obrátili. Hra Rebelů však byla i nadále ustrašená, bez nápadu, naopak ve 27. ujel příbramský Beneš a domácí si zhluboka oddechli, když nikým neatakován přestřelil.

Z trápení vysvobodil spoluhráče až v polovině zápasu Michálek gólem na 2:2. Když horníci poznali střeleckou neschopnost domácích, pokoušeli se i útočit. To však bylo již pozdě, Rebelové měli otěže hry ve svých rukou a kapitán Cejpek dvěma góly na 4:2 přinesl na hokejky spoluhráčů potřebný klid. V poslední části se již čekal nápor brodských chlapců a stalo se. Hned ve 42. minutě přišla ukázková kombince, na kterou jsme byli u hokejistů z Vysočiny zvyklí. Střelecky ji na 5:2 zakončil Michálek a Broďáci byli už pevně v sedle, pokračovali však ve spalování tutovek. Vše si vynahradili až v poslední minutě, kdy v rozmezí pouhých 55 sekund třemi góly dorazili již zmatené borce z Příbrami na konečných 9:2. „Kluci zpočátku soupeře trochu podcenili a potom se nemohli dostat do tempa. Po první třetině jsme museli míchat se sestavou, máme problémy s výkonností gólmanů," obával se kouč Václav Adam.
Branky: 32. a 42. Michálek, 38. a 42.Cejpek, 36. a 60. Kraučuk, 19. a 60.Pilný, 60. Křížek. Rozhodčí: Kopeček – Polák, Rampír. Vyloučení : 3:1. Využití: 0:1. Diváci: 45. Třetiny: 1:2, 3:0, 5:0. H. Brod: Kekule (21. Hanák) – Suchý, Vacek, Lacina, Bancíř, Hrabaň Benák, Němec, Kopic – Veverka, Jelínek, Kraučuk – Michálek Cejpek, Beran – Hendrych, Králíček, Křížek – Pilný.