Rebelové si v Kotlině opět zastříleli

Vysočina – Další kanonáda. Havlíčkobrodští Rebelové neměli na domácím ledě po Kadani slitování ani s dalším protivníkem a Beroun rozstříleli vysoko 9:2.

17.12.2013

Neměli šanci. Berounští Medvědi (v modrém) sice na konci září Havlíčkův Brod vyloupili, tentokrát jim to však Rebelové pořádně oplatili. Soupeřům vyprášili kožichy devíti zásahy.Foto: Deník/Libor Plíhal

Dařilo se i dalším týmům z Vysočiny. Třebíč doma přetlačila Litoměřice 3:2 a Jihlava veze tři body z Českých Budějovic po vítězství 3:1.

H. BROD – BEROUN 9:2

Fanoušci v Kotlině se ještě ani nestačili pořádně usadit na svých sedadlech a už se mohli radovat z prvního gólu. To se po 54 vteřinách prosadil Milfait. Domácí nepolevili a v 5. minutě se radovali podruhé, když přesně mířil Stach. Do přestávky se pak prosadil ještě Berger.

O přestávce Beroun vystřídal gólmany, ale ani to nepomohlo. Havlíčkův Brod nadále střílel ostrými a během úvodních pěti minut rozsvítili červené světlo Berger, Rousek i Havel. Za hosty sice snížil Strnad, ale to domácí nerozhodilo. V závěrečné části se prosadil Maliník a dvěma zásahy dokonal hattrick Berger.

Branky a nahrávky: 1. Milfait (Vágner, Berger), 5. Stach (Švihálek), 18. Švihálek (Rousek), 22. Berger (Pohl, Semrád), 23. Rousek (Švihálek), 25. Havel (Polodna), 51. Berger (Havel, Polodna), 53. Maliník (Havel, Vágner), 57. Berger (Stěpánek, Kadlec) – 28. Strnad (Kužel, Hrdel), 58. Divíšek (Hrdel). Rozhodčí: Blecha – Malý, Toman. Vyloučení: 4:7, navíc Švihálek – Látal 5 minut a dokonce utkání. Využití: 2:1. Diváci: 695. Třetiny: 3:0, 3:1, 3:1.

Havlíčkův Brod: Kacetl – Kolafa, Korím, Semrád, Vágner, Pohl, Jank, Drtina, Zítka, Drtina – Havel, Polodna, Maliník – Berger, Kadlec, Milfait – Švihálek, Stach, Rousek – Chlubna, Tomi, Štěpánek.

TŘEBÍČ – LITOMĚŘICE 3:2

První třetina nabídla v Třebíči průměrný hokej, bez výraznějších šancí. Jediné zaváhání předvedla obrana Litoměřic, které Wasserbauer střelou z mezikruží potrestal.

Po změně stran dostala Horácká Slavia k dispozici přesilovou hru a nová akvizice z Brna, Libor Pivko, si s ní věděla rady. Litoměřice ale ještě nesložily zbraně a čtyři vteřiny před sirénou snížily.

Kontaktní branka hosty nakopla a v závěrečném dějství Suja druhým gólem v zápase vyrovnal. Horácká Slavia však nakonec přece jenom brala tři body, když využil další přesilovku Pivko. Snaha o vyrovnání už Litoměřicím přes velký tlak nevyšla.

Branky a nahrávky: 18. Wasserbauer (Mrázek, Raška), 22. Pivko (Mikeska, Čuřík), 57. Pivko (Mikeska) – 40. Suja (Budínský), 45. Suja (Budínský, Bahenský). Rozhodčí: Přikryl – Adamec, Poruba. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:0. Diváci: 1240. Třetiny: 1:0, 1:1, 1:1.

Třebíč: Falter – Dietz, Bilčík, Dlapa, Dujsík, Peroutka, Přibyl – Laš, Nahodil, Vondráček – Křivohlávek, Mikeska, Čuřík – Pivko, Káňa, Kaut – Wasserbauer, Raška, Mrázek – Čech, Kadela.

Č. BUDĚJOVICE – JIHLAVA 1:3

Dukla měla hned v úvodu k dispozici početní výhodu, kterou bleskově využil ranou k tyči Zeman. Navýšit jihlavské vedení mohl Mikeš, ale v zakončení selhal. A tak se po změně stran začaly do hry dostávat také České Budějovice. Přesilovou hru sice domácí ještě nevyužili, když však dostal Kotalík možnost trestného střílení, nezaváhal, a přesnou střelou k levé tyči vyrovnal.

Jihlava si ale ještě do přestávky vzala své vedení zpět. Haluza zavezl puk do pásma a tvrdou ranou nedal Kůdelovi šanci. Motor se v poslední dvacetiminutovce hnal za vyrovnáním, jeho snahu však utnul druhou přesilovkovou trefou Zeman. Dukla mohla své vedení ještě navýšit, Čachotský však v závěru trefil místo prázdné branky jen tyč.

Branky a nahrávky: 28. Kotalík z trestného střílení – 4. Zeman (Čachotský, Kaláb), 38. Haluza (Velecký, Kaláb), 50. Zeman (Čachotský, Kaláb). Rozhodčí: Ulehla, Hribík – Svoboda, Kis. Vyloučení: 6:6, navíc Skuhravý – Štebih, oba 10 minut. Využití: 0:2. Diváci: 3461. Třetiny: 0:1, 1:1, 0:1.

Jihlava: Rittich – Zdražil, Mocek, Dobrovolný, Podlipnik, Čermák, Kaláb, Štebih – Hubáček, Haluza, Zeman, Kuřítko, L. Jícha, Mikeš, Seman, Velecký, Prokš, Čachotský, Důras.

Autor: Josef Jakoubek