Už ve druhé minutě je poslala do vedení extraligová posila z Pardubic Lukáš Endál, ale ten se nakonec stal smutným hrdinou zápasu. Když v polovině zápasu dorážel Tomkovu střelu za Bláhova záda Jakub Babka a zvyšoval, tak na 2:0 zdálo se, že tři body by mohly zůstat v Kotlině.

Před třetí třetinou jsme si říkali, že musíme hrát pořád stejně, a hlavně se nezatáhnout," řekl autor druhé branky Jakub Babka. Třetí zásah měl na hokejce Roman Maliník, na Bláhu ovšem nevyzrál. V závěrečné třetině se hráči Motoru snažili o vyrovnání, a dlouho nemohli vynikajícího Dlouhého překonat.

Až sedm minut před koncem se to povedlo Nouzovi a začalo v Kotlině zbytečné drama. Rebelové se snažili přidat třetí uklidňující branku, ale vše zhatilo zbytečné najetí Lukáše Endála do gólmana Bláhy.

Vyloučení hosté potrestali opět Nouzou, vynutili si prodloužení, ale zápas šel až do nájezdů. V nich byl jediným úspěšným střelcem Tomáš Rousek, který zajistil Rebelům dva body.

„Mohli jsme mít tři body. Snažili jsme se ve třetí třetině hrát stejně, ale dostali jsme dva blbé góly. V prvním případě jsme tam nechali osamoceného hráče a ve druhém jsme zbytečně faulovali, to se nám nesmí stávat. Nakonec to dopadlo dobře, mohlo to v nájezdech dopadnout hůř," dodal Babka.

Hodně rozčarovaný byl po zápase havlíčkobrodský asistent trenéra Richard Cachnín: „My jsme navázali na poslední dvě utkání, i když jsme v Havířově nebodovali, ale sahali jsme po bodu. Dnes jsme si minimálně za 50 minut zasloužili tři body, ale k hokeji patří nedisciplína a vyloučených bylo hodně," a vzápětí upřesnil, na co naráží: „Co udělal v závěru zápasu extraligový hráč, když zbývaly tři minuty do konce, to nepatří ani do žákovského hokeje. Soupeř to potrestal, a proto máme body dva. Chceme klukům poděkovat, protože plnili to, co jsme po nich chtěli, a dnes do toho dali všechno. Klobouk dolů, protože s takovým kvalitním soupeřem získat doma dva body v situaci, v jaké jsme, je pro náš dobrý počinek."