První celek soutěže, Kometa, sice vedla po dvou třetinách jasným výsledkem 4:1, ale to, co se dělo ve třetí třetině, se dá nazvat malým hokejovým zázrakem. Havlíčkův Brod totiž dokázal náskok soupeře stáhnout a minutu před sirénou srovnat. V samostatných nájezdech pak navíc zaúřadoval Viktor Michalička, který tak dovršil hattrick a poslal bonusový bod na konto borců z Vysočiny. Výborný výkon znovu předvedl David Marek. Díky tomu, že Mladá Boleslav doma podlehla Hradci Králové 2:7, se Rebelové o místo posouvají právě nad Mladou Boleslav.

EXTRALIGA ML. DOROSTU

BRNO – H. BROD 4:5sn

O jasně aktivnějším a silnějším týmu nebylo už od samého začátku tohoto duelu pochyb. Kometa byla dominantnější a dokázala zatáhnout hráče Rebelů na své území a pouštět ven velice ojediněle. Zasloužené branky se dočkala v osmnácté minutě, když Šmída po přijmutí pasu za bránou klec obkroužil a kotouč zasunul k pravé Markově tyči.

O třiačtyřicet sekund později dodal na klidu domácích ještě Škvrně, jenž dokázal ze skrumáže vyšťárat puk a zasunout jej do odkryté klece, jelikož hostující gólman už jen bezmocně ležel natažený na brankovišti. Nutno dodat, že celou akci započal Libor Zábranský, který Marka nastřelil dělovkou od modré čáry. Prostřední dějství bylo chvíli ve znamení snížení hostů na 2:1.

To se povedlo při přečíslení dva na jednoho, kdy Michálek přihrával doprava na Michaličku, jenž kotouč zametl do odkryté části brány. Kometa se ale nenechala zastrašit a svůj nápor využila i ve druhé dvacetiminutovce. To když Süss zametl ze skrumáže touš do brány a za Markem rozvlnil síť.

V nájezdech rozhodl Michalička

Brňané Rebely vůbec nešetřili. Minutu nato Hasoň poslal přihrávku z pravého křídla na volného Škvrněho, který si zkušeně počkal a připravil kotouč na bekhend. Kolem levé tyčky zavěsil do horní části, a tak daroval svému týmu už třígólové vedení. Ve třetí třetině však začala gólová smršť Rebelů. Celé to započalo chybou domácích, kteří špatně rozehráli a přihráli na hokejku Veverky, který se v prostoru mezikruží otočil a švihem zavěsil. Šindelka se nestačil vzpamatovat a jen se bezmocně ohlédl za pukem. Michalička si o deset minut později počkal u tyče na odražený puk, který napálil k bližší tyči. A dodal tak Rebelům velkou naději.

V poslední minutě se Brod dočkal a Kometu poprvé v zápase dohnal. To když už byl zahnán do kouta a rozhodl se pro hru bez brankáře. Tento tah se domácím vyplatil, protože v šesti Šindelka vykopl střelu před sebe a Michálek puk zametl do brány. Rebelové tak vytouženě vyrovnali, zatímco domácí ztratili třígólový náskok.

V prodloužení se nic moc nestalo, a tak byl čas na nájezdy. Ve čtvrté sérii se poprvé prosadil Michalička, který si již před tím jeden nájezd vyzkoušel, ale neproměnil. Napodruhé už svému týmu vystřelil extra bod.

„Naším tajným přáním bylo tvrdě pracovat, hrát dobře do obrany a získat alespoň bod. Věděli jsme, že nás čeká těžké utkání, soupeř je velmi kvalitní, je to vlastně jeden z aspirantů na titul. První třetina nám příliš nevyšla, udělali jsme v ní čtyři minuty před koncem dvě chyby, které domácí dokázali potrestat. Když jsme se dostali kontaktním gólem na dostřel, udělali jsme další dvě chyby a soupeř nám odskočil. Přesto jsme kluky motivovali, aby nic nevzdali, věřili jsme, že když dáme gól, náš herní projev se zlepší. Kluci si naše rady vzali za své, s přispěním štěstí se nám utkání podařilo dorovnat a v nájezdech jsme získali bonusový bodík. Jsme strašně šťastní," radoval se brodský kouč Milan Kraučuk.

Branky a nahrávky: 18. Šmída (Čejka), 20. Škvrně (Zábranský), 35. Süss (Šmída), 36. Škvrně (Hasoň, Čejka) – 32. Michalička (Michálek, Beran), 43. Veverka, 54. Michalička (Beran, Michálek), 60. Michálek (Benák), rozh. náj. Michalička. Rozhodčí: Radim Slavka – Tomáš Klein, Martin Maťašovský. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 96. Třetiny: 2:0, 2:1, 0:3 – 0:0. H. Brod: Marek (Hanák) – Hrabaň, Nepokoj, Němec, Benák, Vála, Lachman – Hendrych, Holenda, Petržílek, Vlach, Chymo, Kadleček, Beran, Pilný, Veverka, Březina, Michálek, Michalička.

Richard Wágner