Dukla na ledě Znojma prohrála 4:5, Horáckou Slavii pak přehrála Olomouc 3:1.

H. BROD – BENÁTKY N. J. 4:4
Oproti poslednímu zápasu dala trenérská dvojice Jiří Mička a Richard Cachnín prostor na ledě některým hráčům, kteří nebojují o smlouvu. Už ve druhé minutě poslal Rebely do vedení Endál. O tři minuty později bylo v Kotlině ještě veseleji, když v pádu Jelínka překonal Dvořáček.
„Za stavu 2:0 jsem si říkal, že jim ještě pár nasypeme a bude to klidný zápas, a ono se to potom otočilo a Benátky hráli vyrovnaný hokej," řekl navrátilec do brodské branky Daniel Dolejš.
Ten kapituloval ve 13. minutě z hole Jecha. Až do poloviny druhé třetiny si své úkoly plnili oba gólmani. Potom přišlo vyrovnání, když se prosadil Jonák. Závěrečná třetina přinesla čtyři branky, a to po dvou na obou stranách, a zápas skončil spravedlivou remízou. „V poslední době hodně trénujeme a na hráčích to bylo znát. My jsme byli lepší na začátku utkání, a když jsme otáčeli z 2:3 na 4:3, jinak byli lepší Benátky. Oni hráli celoplošný hokej a na nás byla vidět velká únava," zhodnotil zápas trenér Jiří Mička.
Branky a nahrávky: 2. Endál (Dvořáček), 5. Dvořáček (Endál), 47. Štěpánek (Špok), 55. Berger (Špok, Štěpánek) – 13. Jech (Bortňák), 32. Jonák (Jech, Bortňák), 42. Pyrochta (Vlach), 58. Zacha (Bortňák). Rozhodčí: Marek Honza – Jan Doležal, Petr Křivohlavý. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 200. Třetiny: 2:1, 0:1, 2:2. H. Brod: Dolejš – Semrád, Novotný, Beneš, Korím, Havlík, Rybalkin, A. Jelínek, M. Drtina, Soldán, Zítka – Š. Štěpánek, P. Štěpánek, Špok – Dvořáček, Milfait, Mavrojanidis – Matějka, Kozlík, Szilva – Chlubna, Knotek, Maliník – Berger, Endál, Musil.

OLOMOUC – TŘEBÍČ 3:1
Horácká Slavia nezačala na ledě Hanáků špatně a domácí téměř k ničemu nepustila. Jenže slibný úvod zhatila chyba v defenzivě, kterou z protiútoku potrestal Herman. Od té doby vzali otěže zápasu do svých rukou Kohouti, kteří na ledě především v prostřední části vládli. Výsledkem byly i dvě branky Diviše. „Domácí hlavně ve druhé třetině lépe bruslili, vyhrávali osobní souboje a dostávali nás pod tlak. Tam rozhodli o svém vítězství," uvědomoval si třebíčský lodivod Kamil Pokorný.
Ten před závěrečným dějstvím své svěřence vyburcoval k lepšímu výkonu, na víc než na snížení z hokejky Laše to ale nestačilo. „Řekli jsme si, že se kvůli sobě musíme zlepšit, což se myslím si povedlo. Ale celkově vyhrála Olomouc zaslouženě," hodnotil Pokorný.
Stratégovi Horácké Slavie utkání ukázalo individuální schopnosti jednotlivých hráčů. „Šlo vidět, že síla Olomouce, která má téměř extraligovou kvalitu, byla na některé hráče moc. Byla tam spousta nedostatků, ale o tom přípravné zápasy jsou," konstatoval. „My ale víme, že ve stejném složení nenastoupíme k prvnímu soutěžnímu utkání. K nějakým změnám ještě určitě dojde. Budeme trpělivě pracovat dál a vše směřujeme až k mistrovským utkáním," doplnil.
Teď už se ale musí soustředit na další souboj. Třebíč totiž dnes hostí na domácím ledě Šumperk. „Opět do toho půjdeme v téměř totožné sestavě. Jenom jsme přišli o kvalitního obránce, protože v Olomouci nedohrál Rosťa Malena. Ale není to nic, co by ohrozilo jeho start v sezoně," prozradil Pokorný. „Znovu protočíme gólmany a budeme chtít hrát to, o čem se bavíme a co po hráčích chceme. Zatím se nám to nikdy nepodařilo udržet plných šedesát minut," zakončil.
Branky a nahrávky: 5. Herman (Pekr), 32. Diviš (Jaroměřský, Rác), 38. Diviš (Kucharczyk, Jaroměřský) – 51. Laš. Rozhodčí: Minář – Novotný, Šimčík. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. V Diváci: 532. Třetiny: 1:0, 2:0, 0:1. Třebíč: Zelenka – Rangl, Malena, Bičík, Čejka, Dittrich, Janota, Peroutka – Vondráček, Dolníček, Laš – Čuřík, Nahodil, Wasserbauer – E. Kadela, Kaut, Přibyl – Paták, Moučka, Čech – Horký.

ZNOJMO – JIHLAVA 5:4
Dukla si úvod souboje s Orly za rámeček určitě nedá. Už čtyřiapadesát vteřin po úvodním buly totiž po přesilovkové brance Puchera prohrávala a trefa Thomase v další početní výhodě znamenala pro domácí vedení 2:0.
„Začali jsme výborně, poté ale kluci podlehli uspokojení a byl to takový profesorský hokej. Jihlava to vycítila a jejich mladí kluci začali po ledě létat," hodnotil asistent znojemského trenéra Režnara Milan Navrátil.
Výsledkem zvýšeného úsilí bylo snížení z hole v přípravě produktivního obránce Podlipnika. V prostředním dějství pak Jihlavští dokonce zásluhou Zemana a Prokše vývoj otočili. Jenže se neradovali dlouho. Při vyloučení Čachotského totiž srovnal skóre Havlík.
Rozhodnutí tak přinesla až třetí třetina. Nejprve hned po vypršení trestu Důrase poslal Orly do vedení Pavlikovský a Podešva pak dalším přesilovkovým gólem zařídil vítězství domácích.
„Bylo to velmi kvalitní utkání z obou stran. Mě mrzí, že jsme měli tolik vyloučených hráčů, což by se nám nemělo stávat. Zvláště když má Znojmo tak kvalitní přesilovky. Hráli jsme ale důrazně, chyběl nám větší počet střel," hodnotil jihlavský kouč Petr Vlk.
Branky a nahrávky: 1. Pucher (Podešva), 10. Thomas (Jarůšek), 34. Havlík (Podešva), 50. Pavlikovský (Havlík, Pucher), 57. Podešva (Lattner, Pucher) – 12. Podlipnik (Důras), 29. Zeman (Čachotský), 31. Prokš (Podlipnik, Důras), 59. Čachotský (Zeman). Rozhodčí: Blecha, Pokorný – Lukš, Reich. Vyloučení: 6:10. Využití: 4:2. Diváci: 1415. Třetiny: 2:1, 1:2, 2:1.  Jihlava: Sáblík – Tobola, Jícha, Dobrovolný, Čermák, Kolda, Podlipnik, Štebih, Kaláb – Kadlec, Hubáček, Velecký – Prokš, Zídek, Jícha – Zeman, Čachotský, Pěška – Mikeš, Kuřítko, Důras.