Hokejoví Rebelové na ledě soupeře dokázali zvítězit 4:3 na samostatné nájezdy a slavili tak po sedmi porážkách konečně další bodový zisk. Dva importované body jsou navíc prvním ziskem pro nového trenéra Brodu Vladimíra Jeřábka.

Výhra po sedmi jalových zápasech byla, stejně jako ta poslední s Českými Budějovicemi, pouze dvoubodová, když Rebelové uspěli po samostatných nájezdech.

Zpočátku to ale na žádnou slávu nevypadalo. Sotva uběh-lo dvě stě sekund utkání, René Svoboda lovil ze své sítě už druhý puk. „Kadaň jsme pustili lehce do vedení," nelíbilo se Vladimíru Jeřábkovi.

Rychlé vedení naštěstí pro hosty Severočechy ukolébalo. Sice dál diktovali tempo hry, ale hráli spíš na krásu. „Začali jsme utkání dobře, ale tím to skončilo," uznal domácí kouč Jaroslav Beck.

Trestali fauly

Rebelové se postupem času osmělili a ve třinácté minutě odstartovali svoji přesilovkovou šou. Po kombinaci celého útoku lehce zakončoval Babka – 2:1.

A to nebylo zdaleka všechno. Po přestávkovém mytí hlav se zvýšila i bojovnost Rebelů a výsledkem toho byly další dvě trefy hostů v přesilovce. Domácí najednou prohrávali 2:3 a byli viditelně horším týmem.

Do šaten se však odcházelo za nerozhodného stavu. Bomba Hlavy skončila v brance hostí, podle časomíry pouhých šest desetin sekundy před sirénou! „Ten gól mrzí," netajil Jeřábek. „Kdybychom šli do třetí třetiny s vedením, možná by Kadaň více útočila a my měli větší prostor pro brejky."

Kadaň ale útočila i tak. Vrátila se ke své útoční hře, ale pozorně bránící brodští bojovníci ji k ničemu moc nepustili. Ne příliš záživný hokej pokračoval i v prodloužení, tudíž duel dospěl k samostatným nájezdům. Ve čtvrté sérii je rozhodl Heřman. „Jsou to mé body po příchodu k mužstvu, takže mám radost," uvedl Jeřábek. „Na hráčích byla patrná bojovnost, konečně nám také vyšly přesilovky. Důležitý byl náš gól na 2:1. Za dva body z Kadaně jsem ohromně rád."

Jak napsáno již výše, Rebelové bodovali po sedmi porážkách. Na tříbodovou výhru čekají ještě déle, přesně deset zápasů. O přerušení i této série zabojují brodští hráči v sobotu proti Mostu. Ten je sice v tabulce pouze o dvě příčky výše než Rebelové, ale s propastným náskokem šestnácti bodů. Pro hráče z Kotliny se tak bude jednat o hodně důležité utkání, pro které si právě v Kadani určitě zvedli sebevědomí.

Sedm porážek
H. BROD – Č. Budějovice 3:2 sn
Prostějov – H. BROD 3:2
H. BROD – Litoměřice 1:3
Jihlava – H. BROD 3:2
H. BROD – Třebíč 2:5
H. BROD – Chomutov 1:3
Šumperk – H. BROD 5:2
H. BROD – Kladno 0:6
Kadaň – H. BROD 3:4 sn