Potřebují vyhrát. Do Kotliny zavítá ve 31. kole první hokejové ligy Šumperk, a pokud to hokejisté Havlíčkova Brodu myslí s útokem na pátou příčku vážně, musejí získat body. Proti Drakům to však nebudou mít jednoduché. V letošní sezoně s nimi totiž mají vyrovnanou bilanci.

Ještě o poznání těžší souboj je před hokejisty Horácké Slavie. Ti totiž zajíždějí na led Olomouce, která se stále drží na výborné druhé příčce.

Rebelové potřebují body jako sůl. Navíc by zlepšené výkony rádi předvedli i před svými fanoušky. Zatím se jim totiž dařilo především v utkáních hraných na kluzištích soupeřů. „Určitě chceme získat tři body. Doma se musíme zlepšit, protože když se člověk podívá na tabulky, tak venku jsme čtvrtí, nebo pátí a doma snad až desátí. Naším cílem musí být sbírat body doma a body zvenku budou vítané plus," plánuje havlíčkobrodský trenér Jiří Rech, pod kterým se herní projev Rebelů neustále zlepšuje.

Na otázku, proč se jeho svěřencům na domácím ledě tolik nedaří, však odpovědět neumí. „To kdybych věděl, tak trénuji nároďák," směje se. „Nevím, jestli mají kluci respekt z toho, že hrají před vlastními fanoušky, nebo z toho, že se na ně dívají majitelé klubu. Domácí zápasy by měly být výhodou, což u nás zatím neplatí. Věřím, že se to zlepší," dodává už s vážnější tváří.

Souboj se Šumperkem ale bude složitý. Draci totiž v letošní sezoně už několikrát předvedli, že umí bojovat a připravit svým soupeřům pořádná překvapení. „Já jsem se koukal na utkání, které zde odehráli na začátku sezony a hráli v něm velmi dobře. My musíme hrát ze zabezpečené obrany, nebláznit, počkat si na jejich chyby a hlavně proměňovat šance, což nám například v Litoměřicích chybělo," ví, co by na Šumperk mělo platit, Rech.

Na ledě Stadionu jeho svěřenci v sobotu prohráli 1:2 po samostatných nájezdech a právě na tuto dovednostní disciplínu Rech hodně žehral. „Sice jsem si stěžoval, ale to se s hráči natrénovat nedá. Hráči nájezdy buď umí proměnit, nebo neumí," přemýšlí.
Nakonec také osvětlil, že nebude mít k dispozici kompletní sestavu. „Chybět nám budou obránci Pavlík a Novotný a také brankář Dolejš," konstatuje Rech.

Třebíč s posilou

Podobně jako Havlíčkův Brod má i Třebíč se svým dnešním soupeřem vyrovnanou bilanci. V Olomouci to však budou mít svěřenci Kamila Pokorného velmi složité. Kohouti totiž ve své tvrzi padli v této sezoně jenom dvakrát. A zatím ani jednou v základní hrací době.

Horácká Slavia by ale měla na Hanáky vyrukovat také s novou posilou. Tou se stal útočník Komety Brno Vojtěch Němec. „Vojta byl zraněný a teď se potřebuje dostat do zápasového rytmu a zatížení. V reprezentační pauze nám pomůže a my od něj očekáváme kvalitu v útoku a produktivitu," komentuje na webu novou posilu Pokorný. Stane se Třebíč teprve třetím týmem, kterému se podaří v Olomouci bodovat?

Hokejové menu

I. liga, 31. kolo
Dnes od 17.30: HAVLÍČKŮV BROD – Šumperk,Mladá Boleslav – JIHLAVA, Ústí nad Labem – Hradec Králové, Most – Litoměřice. Od 18.00: Olomouc –

TŘEBÍČ, Písek – Kadaň, Beroun – Benátky nad Jizerou.
II. liga, 21. kolo
Dnes od 18.00: PELHŘIMOV – Jindřichův Hradec, Hodonín – MORAVSKÉ BUDĚJOVICE, Nymburk – Technika Brno, CHOTĚBOŘ – Kolín, Břeclav – ŽĎÁR NAD SÁZAVOU.