Rebelové zvládli klíčovou bitvu

Havlíčkův Brod – Bravo. V zápase podzimu byli hokejisté Havlíčkova Brodu proti Prostějovu už v klinické smrti, ale během dvanácti minut se jim povedl fantastický obrat z 0:2 na 4:2 a v poslední minutě pečetil výhru Rebelů Tomáš Rousek.

3.12.2014

Ondřej Kocián držel do poloviny utkání čisté konto. Poté jej však Rebelové pětkrát překonali a došli si pro velmi důležité vítězství proti nejbližšímu konkurentovi v tabulce. Foto: Deník/Libor Plíhal

Do poloviny zápasu se hrálo vyrovnané a velmi bojovné utkání. Oba týmy si uvědomovaly, o co hrají. V případě porážky by Prostějov svěřencům Vladimíra Jeřábka odskočil už na hrozivých čtrnáct bodů.

Od úvodních minut se servírovala opatrná a bojovná hra. Domácí se ve dvanácté minutě dopustili tradiční velké individuální chyby, k puku se po námazu Pavlíčka dostal Matuš, který nedal Šindelářovi šanci. Brodský gólman ještě autorovi úvodní branky chytil samostatný nájezd, a když ve 28. minutě poslal
Cienciala Prostějov do dvoubrankového vedení, vypadalo s Rebely více jak špatně.

„My jsme udělali v první třetině dvě chyby. Byl samostatný nájezd, to ještě Filip Šindelář chytil, pak byla další hrubá chyba, ze které jsme dostali gól. Prostějov čekal na naše chyby a chtěl dávat góly z brejků, což se mu dařilo. My jsme byli hrozně zakřiknutí, na hráčích byla vidět nervozita z toho, že je to tak důležitý zápas," řekl po utkání brodský kouč Vladimír Jeřábek.

Naštěstí se o pět minut později podařilo snížit Janu Heřmanovi, který se prezentoval svým důrazem. Dvacet sekund před druhou sirénou našel Kolář opět Heřmana, který vyrovnal. „První gól, co jsme dali na 2:1, nás postavil na nohy, a když jsme srovnali na 2:2, tak byl už trošku vidět útlum ze strany Prostějova," přiznal Jeřábek.

Rozjetý Rebel pokračoval ve skvělém tažení i na začátku třetího dějství. Na modré čáře číhající Štindl dostal nahrávku od Kuchlera, brodský obránce propálil vše, co mu stálo v cestě, a poslal svůj tým do vedení.

O chvíli později přidal čtvrtou branku Babka. „Po vyrovnávací brance to tam padalo, dobře trefený puk v přesilovce, konečně jsme dali v přesilovce od modré čáry gól. Utkání jsme zvládli, měli jsme ještě pár šancí a vyvarovali jsme se chyb, které děláme v obraně. Jsem hrozně rád, že jsme uspěli, jenže bylo to hrozně upracované. Prostějov hrál velmi dobře, začátek měl perfektní. Nejdůležitější byl pro nás gól na 2:1, po něm jsme se trošku nastartovali a nakonec jsme soupeře s přehledem zdolali," dodal Jeřábek.

V závěrečných sekundách se ještě prosadil Rousek, který dal výsledku konečnou podobu. V důležitých momentech zápasu podržel brodský tým brankář Filip Šindelář: „Je to skvělý. Celý tým jsme rádi, že jsme to zvládli. V podstatě je ještě, o co hrát. Kdybychom dnes nezvítězili, tak bylo na devadesát pět procent rozhodnuto."