Alfou a omegou úspěchu ve vyřazovacích bojích jsou právě tyto dvě proměnné. Prvoligoví hokejisté Havlíčkova Brodu jsou v sérii s Chomutovem v roli outsidera, v prvním zápase však ukázali, že to s nimi Piráti nebudou mít rozhodně jednoduché. První utkání série ale nakonec ovládl severočeský favorit, vyhrál 3:1.

Střelce Chomutova dlouho držel na uzdě parádní výkon brodského brankáře Jaroslava Suchana, ale ve třetí třetině rozhodly právě přesilovky. Piráti z pěti využili dvě.

„Vše zlomily přesilové hry domácích pět proti čtyřem a pět proti třem, které jsme bohužel neubránili,“ dobře si uvědomoval po zápase brodský trenér Karel Dvořák.

O tom, že zápasy rozhodují přesilovky, dobře vědí i hráči. Rebelové se ve 33. minutě v početní výhodě ujali vedení a prakticky vzápětí měli další početní výhodu, tu ale neproměnili. Chomutov poté vyrovnal a ve třetí třetině výsledek otočil. „Snažili jsme se udeřit z přesilovky, jenže se nám to nepovedlo, naopak domácím ano a pak už si výsledek pohlídali,“ prozradil pro web brodského klubu gólman Rebelů Jaroslav Suchan.

Právě ten byl v prvním duelu hlavní hvězdou večera. Kryl 42 střel a až do konce druhé části držel čisté konto. „Suprově nám zachytal gólman,“ nechal se slyšet obránce Jaroslav Koma, který se po delší době vrátil do sestavy Rebelů.
„Poté, co jsme přestáli tlak v první třetině, jsme byli lepší. A za tím si stojím. Chomutov dal jen víc gólů. Navíc co se dělo ve třetí třetině nemá cenu komentovat,“ prohlásil rezolutně Koma.