Zasáhnout muselo vedení, když vyřadilo z kádru útočníka Václava Meidla (hraje v Ústí nad Labem – pozn. autora) a udělilo týmu cíl do konce roku. „K tomu cíli nám chybí jeden," prozradil kouč Rebelů, Jiří Rech.

Vítěznou vlnu nastartovali jeho svěřenci výhrou v Písku a od té doby bodovali už v sedmém zápase v řadě a dva body ztratili pouze na ledě Litoměřic. Poslední tři body získali Rebelové v Benátkách a díky této výhře se posunuli na pěkné šesté místo. „Odehráli jsme výborný zápas a vyhráli jsme díky šikovnosti našich útočníků," měl jasno šéf brodské střídačky.

Přesto v zápase došlo k dramatu, kdy za stavu 2:4 hráli svěřenci trenéra Recha v posledních dvou minutách oslabení. „Minutu a půl jsme skvěle odbránili, ale přesto se soupeři podařilo snížit na rozdíl jedné branky a naštěstí víc už nestihl. Benátky v závěru hrály na riziko a napadaly nás ve třech hráčích," prozradil dobře naladěný Rech. A jak sám prozradil, k cíli od vedení jim chybí pouze bod, ale prozradil, že po hráčích chce více. „Hráčům jsem říkal, že v posledních šesti utkáních musíme hrát stejně zodpovědně, abychom  byli v tabulce co nejvýše."

Nabízela se taky otázka, zda Brod nestál o vypomoci Vojtěcha Němce, který se po zranění rozehrává v Třebíči. „O Vojtu jsem stál, ale Třebíč je farmou Komety Brno, a proto je v Třebíči. Na druhou stranu někdy tyto posily z extraligy jsou kontraproduktivní," dodal Rech.

Dobré jídlo nebo snížení pokut

Zítra čeká na Rebely Kadaň, kde Jiří Rech působil. A na co se tedy kabina může těšit v podobě výhry? „Jelikož jsem Olomoučák, tak jsem vypisoval odměnu už proti tomuto soupeři, ale to bohužel nevyšlo. Teď věřím, že budu moci kluky potěšit. Odměna se bude týkat buď dobrého jídla, nebo máme v kabině nějaké pokuty, tak bych udělal něco s nimi," smál se.

Nutno podotknout, že zápas začne v neobvyklém čase v 18.30, protože v předzápase se fanoušci hokeje mohou těšít na reprezentační „20", která se v generálce před mistrovstvím světa v ruské Ufě utká od 15.00 se Slovenskem.

Hokejový svátek Vysočiny přijde na řadu v sobotu, kdy Rebelové zajíždí k rivalovi do Jihlavy.

Právě proti Jihlavě si Jiří Rech odbyl premiéru na brodské střídačce, která měla hořkou příchuť v porážce 1:4. „Paradoxně jsme tehdy byli v krizi my a nyní je na tom podobně Jihlava. Já jen věřím, že se nechytnou na nás. Kluky tento zápas dokáže hodně namotivovat," řekl na závěr Rech a dodal: „Musíme hrát hlavně disciplinovaně."

Výsledky Rebelů po krizi
Písek – H. Brod             2:3
Beroun – H. Brod         4:10
H. Králové – H. Brod         4:5
H. Brod – Most             5:2
Litoměřice – H. Brod     2:1sn
H. Brod – Šumperk         3:1
Benátky – H. Brod         3:4
Celkem: 7 zápasů – 19 bodů