Do jeho vedení byl zvolen David Kozlík, který štafetový kolík přebral po Richardu Cachnínovi. „Richard je vytížený u A-týmu HC Rebel, proto došlo ke změně," řekl nově zvolený předseda David Kozlík, který se Havlíčkobrodskému deníku svěřil s plány BK do budoucna.

Bruslařský klub oslavil 85. let od svého vzniku. Jak se během těch let změnila struktura?

Myslím, že struktura se za ta léta změnila, ale když jsem poslouchal vyprávění pana Chytráčka a četl jeho předvánoční rozhovor, jak to kdysi fungovalo, tak si troufám říct, že se to s dnešním BK vůbec asi ani srovnávat nedá! Je to ale dáno změnami v celé společnosti, možná hlavně tou společností, hlavně od sametové revoluce. Současná struktura BK vypadá takto,BK řídí pětičlenný výbor prostřednictvím předsedy, dále je dvoučlenná dozorčí rada a vše podléhá Valné hromadě členů BK.

V HC Rebel je dlouhodobý problém s mládežnickými týmy. Proč situace došla tak daleko, že je málo hráčů?

Já si nemyslím, že je dlouholetý problém s mládežnickým hokejem. Musíme se na něj dívat v širším měřítku. Po sametové revoluci nastal boom různých odvětví sportu a ve srovnání s hokejem hlavně méně ekonomicky pro rodiče náročných, jen v Havlíčkově Brodě máme softbal, florbal, futsall a mnoho dalších sportů, které před revolucí nikdo pomalu neznal. Celkově ubylo i dětí ve společnosti. Nejen tyto aspekty se promítly do hokejové základny. Dnes je problém naplnit jeden ročník alespoň deseti hráči.

Kudy vede cesta ke zlepšení?

Určitě se zaspalo s propagací a nábory. Dnes se o každého potencionálního hokejistu musí bojovat a získat ho pro hokej a tomu dříve tak nebylo, kluci chtěli buď na hokej, nebo na fotbal. Je to taky hlavně o rodičích. Hokej je náročný sport a tady ho chceme dělat na nejvyšší úrovni. Chceme jít cestou propagace, náborů dětí, malí hokejisté neplatí do čtvrté třídy žádné poplatky klubu, dostanou základní výstroj a věnují se jim kvalifikovaní trenéři. Na Základní škole Štáflova mají výuku přizpůsobenou tréninkům. Mělo by to fungovat na úrovni rodiče-škola-klub. Cílem celého snažení by měla být výchova vlastních odchovanců pro A-tým, kteří se mohou dostat dál do nejvyšší tuzemské soutěže a hokejem se třeba i živit.

Kdo bude za sportovní složku mládežnických týmů zodpovídat?

K určitým změnám u mládeže už došlo před Vánoci, kdy hlavním trenérem pro kategorie mladší, starší dorost a juniorka se stal Jiří Mička a myslím, že tento model spojit trenéra A-týmu s funkcí hlavních trenérů u mládeže by měl být zachován i do příštích ročníků. Podařilo se díky pánům Kraučukům nastartovat mladší dorost k cestě za záchranou poslední extraligy. K dalším změnám dojde po této sezoně. Určitou představu už máme, sázet chceme na stávající trenéry, upravit jen celkový systém.

BK je jedním z akcionářů HC Rebel. V průběhu sezony přišli dva noví akcionáři pan Caska s panem Vopelkou. Změnil se od té doby postoj k mládežnickému hokeji?

BK bylo a je sice vlastníkem 10% akcií HC Rebel, ale BK mělo minimální vliv na fungování klubu. Klub včetně mládeže byl řízen centrálně Generálním manažerem. Od nástupu nových majitelů pana Casky a pana Vopelky se situace postupně mění a výsledkem by mělo být to, že mládež bude řízena BK ve spolupráci se sportovním manažerem Miroslavem Barusem a představenstvo HC Rebel bude schvalovat všechny kroky. Noví akcionáři zatím vždy dodrželi uzavřené dohody a myslím, že oba jsou schopnými manažery a vedou klub správným směrem.

Jak vnímáte rotaci hráčů v A-týmu?

Za fungování A-týmu je zodpovědný trenér sportovnímu manažerovi a ten představenstvu, takže to je v jejich kompetenci a zatím skvělé 4. místo je výsledkem jejich práce. Mně jen v tom počtu 61 rotujících hráčů chybí více jmen z řad našich juniorů. Šanci zatím dostávají dva (Kozlík a Chlubna – pozn. autora), ale já bych tam těch juniorů rád viděl víc a jsem přesvědčen, že to tak časem bude a je to i cílem práce s mládeží a vizí představenstva HC Rebel.

BK není jen hokej, ale i krasobruslení. Děvčata vám dělají zajisté radost…

Určitě. Krasobruslení má v Havlíčkově Brodě tradici a na to, v jakých ranních časech, třeba i v půl šesté ráno, ty holky trénují a pak se umisťují na předních místech třeba i na mistrovství republiky, je až neuvěřitelné. Všechny holky, včetně trenérek Vlasákové a Pavlasové, ale i rodičů mají můj velký obdiv a určitě mají pevné místo a podporu jak v BK, tak i v HC Rebel.

Blíží se nám play-off, s jakým umístěním hokejistů byste byl spokojený?

Já věřím, že se zopakuje semifinále play-off, které zde hrálo před třemi lety s Ústím nad Labem.