Osmnáctiletý brankář se po dlouhé pauze postavil na led minulý týden, kdy juniorka odehrála přípravný zápas s brněnskou Technikou a vychytal výhru 4:1. „Bylo to určitě super, že jsme si mohli zahrát zápas po takhle dlouhé době, i když to bylo v omezených podmínkách. A to vítězství bylo důkazem toho, že máme silný tým, který dokáže vyhrávat. Snad někdo brzy dostane rozum a vrátí se vše do normálu,“ řekl Štěpán Vácha, který má v kabině přezdívku „Afghánec“.

Ta vznikla kvůli jeho otci. „Taťka je voják a byl na misi právě v Afghánistánu. Tak jsme si začali dělat srandu, že jsem si tam našel angažmá. Takže takhle to vzniklo,“ usmál se. V juniorce je mezi brankáři velká konkurence, kdy se střídá s Hynkem Petržílkou. „Myslím si, že je to dobře. Nutí nás to na sobě pracovat a být lepší a lepší. Myslím si, že to pomáhá celému týmu, když ví, že se na nás může spolehnout,“ uznal.

Taekwondisté Sportovního centra mládeže Bohemia na turnaji ve španělské Córdobě. Uprostřed je trenér Petr Lacek.
Přivezli dvě medaile. Roušky byly ale problém, přiznal trenér taekwondistů Lacek

Za áčko naskočil v přípravě proti Táboru, kde působil před příchodem k Bruslařům. „Na Tábor vzpomínám s úsměvem. Právě ten zápas pro mě byl docela speciální, vrátil jsem se zpátky „domů“. Méďa chytal první půlku výborně. Když jsem střídal, tak to bylo docela těžké, protože jsem hned inkasoval, ale myslím si, že pak jsem se do zápasu dostal a kluky jsem podržel,“ přiznal i přes porážku havlíčkobrodský talent v bráně.

Ke Sklářům se dostal už v minulé sezoně, kde se rozchytával po operaci. „Tehdy jsem chytal za juniorku Sklářů. V této sezoně se střídáme v áčku a je to taky velmi zajímavá zkušenost. Věřím, že mi to pomůže v dalším růstu,“ věří.

Hlavním cílem Štěpána Váchy je vypracovat se až do druhé ligy. „Áčko je určitě můj cíl. Chtěl bych v něm odchytat alespoň jednu sezonu, abych získal zkušenosti v chlapském hokeji. Potom bych chtěl někdy určitě zkusit zahraniční angažmá,“ přeje si.