Na začátku druhé třetiny vedla Světlá již rozdílem tří gólů a zdálo se, že zvládne i druhé semifinále. Houževnatá Chrudim se však nevzdávala, do konce třetiny srovnala skóre na 4:4.

Ve třetí třetině oba týmy přidaly po jedné brance a utkání šlo do prodloužení. A v něm se začaly dít věci. Po osmnácti sekundách vstřelila Světlá rozhodující branku a začala se radovat z postupu do finále Krajské hokejové ligy. Jenže po velkých protestech domácích hráčů a diváků rozhodčí vzal verdikt zpět a branku neuznal.

„Pro mě nepochopitelná věc. Už jsme se všichni radovali a nakonec si čárový rozhodčí vymyslel, že pískal postavení mimo hru, které nikdo neslyšel, ani hlavní rozhodčí,“ nechápavě kroutil hlavou světelský trenér Jaroslav Benc. Hrát se znovu začalo až po čtvrt hodině hry, kdy celou situaci musela uklidňovat policie. Po osmdesáti vteřinách rozhodli o svém vítězství domácí a doslova si „vynutili“ poslední zápas ve Světlé, který se bude hrát ve středu od 18.30 v Pěšinkách. „Očekáváme rekordní návštěvu. K dispozici bude už Jaroslav Žák. Ta jeho branka, kterou v každém zápase dá, nám v Chrudimi chyběla,“ prohlásil Benc.

KRAJSKÁ HOKEJOVÁ LIGA
DRUHÉ SEMIFINÁLE
CHRUDIM – SVĚTLÁ 6:5 PP.
Branky Světlé: Krajíček 2, P. Včela, Didiáš, Venc. Rozhodčí: Padevět. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. Diváci: 350. Třetiny: 0:2, 4:2, 1:1 – 1:0. Světlá: Koubský – Beránek, O. Včela, Svoboda, Bancíř – P. Včela, Krajíček, Venc – Špatenka, Doležal, Kopecký (41. Benda) – Ruml, Křišťan, Didiáš. Stav série: 1:1.