V posledních kolech však Rebelové sbírají jeden bod za druhým a už se dotáhli na prostějovské Jestřáby (Prostějov má však o zápas méně, v němž pravděpodobně získá tři body, jelikož utkání nebylo dohráno kvůli výtržnostem fanoušků Havířova, pozn. red.). Také se hned po utkání střelec vítězné branky Jan Milfait ptal, jak hrál jejich největší konkurent. Odpověd zněla: „Prohrál!" „Tak to jsou ty tři body ještě lepší," radoval se z dobré zprávy třiadvacetiletý útočník, který měl pro celý tým pouze slova chvály: „Super zápas. Bylo to odmakaný na sto procent. Nemyslím si, že jsme udělali nějakou velkou chybu."

Do zápasu vstoupili lépe hosté, ale Rebelové se mohli opět spolehnout na Čeňka Nováka, který se v posledních kolech dostal do výborné formy. „Čenda chytá super. Nevyráží to, puky podrží. Vždycky se hraje dobře, když je tam super brankář. Tím nechci říct, že předtím byli špatní brankáři. Taky toho pochytali hodně, ale my jsme hráli špatně v obraně," vidí Milfait zlepšení v defenzivě jako klíčový rozdíl oproti minulým utkáním.

Ve druhé dvacetiminutovce už Rebelové byli Ústí vyrovnaným soupeřem a v 28. minutě se zásluhou Tomáše Troligy dostali dokonce do vedení. To však vydrželo pouze krátce, když po třech minutách vyrovnal ústecký Hanzl. Strhnout vedení na stranu Rebelů mohl Filip Seman, jeho střela však skončila na horní tyči hostující branky. Co se nepodařilo Semanovi, zvládnul ve 42. minutě Milfait, který po Minárikově přihrávce zasunul kotouč mezi Petráskovy betony. „Přesně jsem věděl, co bud dělat a naštěstí to vyšlo," vrátil se k rozhodujícímu okamžiku šťastný střelec.

Udržet vedení je však pro Havlíčkův Brod v této sezóně problém. „Řekli jsme si, že to musíme udržet. Hlavně to celý nepodělat, aby to nedopadlo jako minule," narážel Milfait na utkání proti Benátkám, kdy Rebelové ztratili vítězství v úplném závěru. Tentokrát však vše dopadlo dobře a Rebelové se mohli radovat z dalších velmi cenných bodů.

„Dovolím si tvrdit, že jsme od půlky utkání hráli výborně střední pásmo a nepouštěli jsme hosty do žádných brejků. Naopak my jsme měli dost šancí na to, abychom utkání ve třetí třetině rozhodli. Taková ta střelecká nervozita na hokejkách ale byla. Do závěrečné vteřiny to tak zase byly nervy," zhodnotil utkání havlíčkobrodský asistent Richard Cachnín.

Lukáš Zelený