Formu potvrdila i Plzeň, která rozstřílela Olomouc 6:1. Krejčí si tentokrát ani neškrtnul. To Jágr se prosadil, jenže jeho gól na 3:2 tři minuty před koncem na výhru nestačil. Rytíři prohráli v Hradci Králové 3:4 v prodloužení. České Budějovice se nadřely proti poslednímu Zlínu.

Litvínov – Třinec 2:5

Třinec na Hlinkově stadionu třikrát vedl o gól, Verva dokázala dvakrát srovnat, na třetí trefu Romana Miloše z 33. minuty už ale nedokázala odpovědět. O šanci na vyrovnání se domácí připravili chybou v závěru, po které Adámek přidal čtvrtý gól. Pátou trefu pak přidal Dravecký do prázdné sítě. Hosté využili dvě ze tří přesilovek. Třinec bodoval už popatnácté v řadě, poslední čtyři zápasy vyhrál bez ztráty a upevnil si první místo. Verva prohrála počtvrté z posledních šesti duelů.

Litvínov doma podlehl lídrovi z Třince 2:5.

Branky a nahrávky: 14. Hrbas (Estephan), 27. Demel (P. Straka, V. Hübl) – 12. P. Vrána (Marcinko, A. Nestrašil), 21. P. Vrána (Martin Růžička, Daňo), 33. Miloš Roman, 57. M. Adámek (Miloš Roman), 59. Dravecký (Marcinko). Rozhodčí: R. Svoboda, Kika – Gebauer, Hlavatý. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:2. Diváci: 2345.
Litvínov: Godla – Irving, Hrbas, Balinskis, Stříteský, D. Zeman, Demel – Jarůšek, Estephan, P. Zdráhal – P. Straka, V. Hübl, F. Lukeš – Kudrna, Gerhát, P. Svoboda – Zygmunt, Latta, M. Havelka. Trenéři: Országh, V. Sýkora a Tvrzník.
Třinec: Marek Mazanec – D. Musil, Kundrátek, M. Doudera, M. Adámek, Jaroměřský, Zahradníček, J. Michálek – Daňo, P. Vrána, Martin Růžička – A. Nestrašil, Miloš Roman, O. Kovařčík – O. Šedivý, Marcinko, Kofroň – Hrehorčák, R. Szturc, Dravecký. Trenéři: Varaďa, Zadina a Krátoška.

Plzeň – Olomouc 6:1

Plzeň nasměroval k vítězství už po 49 sekundách Blomstrand, který se v utkání posadil dvakrát. V polovině zápasu vedli domácí už 4:0. Olomouc sice minule dokázala smazat třígólové manko proti Spartě, tentokrát se ale žádný zázrak nekonal. Škoda v poslední periodě přidala další dva góly a vysoko vyhrála. V předposlední minutě výsledek kosmeticky upravil Olesz. Plzeň potvrdila formu, když z posledních deseti zápasů ztratila jen dva.

HC Škoda Plzeň - HC Olomouc
Hokejová Plzeň oškubala Kohouty. Klíčem byl rychlý gól a jistý Svoboda

Branky a nahrávky: 1. Blomstrand (P. Musil, L. Kaňák), 17. Kodýtek (Kantner, Graňák), 22. Blomstrand (Bulíř, G. Thorell), 28. P. Musil (F. Suchý), 51. Bulíř (P. Musil, Kodýtek), 53. F. Suchý – 59. Olesz (Kucsera). Rozhodčí: Pražák, Úlehla – Špůr, Votrubec. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:0.
Plzeň: Miroslav Svoboda – L. Kaňák, Čerešňák, Graňák, Jiříček, Kvasnička, J. Kindl, V. Lang – Dzierkals, Mertl, P. Musil – Blomstrand, G. Thorell, Bulíř – Kantner, Kodýtek, F. Suchý – M. Lang, F. Přikryl, Adamec. Trenéři: Baďouček, Říha a Vlasák.
Olomouc: J. Sedláček – Ondrušek, Škůrek, Rašner, T. Černý, Řezníček, Dujsík – J. Káňa, David Krejčí, Klimek – Ostřížek, J. Knotek, Kucsera – Burian, Nahodil, Kunc – Strapáč, P. Kolouch, Olesz – Navrátil. Trenéři: Moták a Tomajko.

České Budějovice – Zlín 4:2

Motor před úterkem dvakrát za sebou nebodoval a prohrál tři z posledních čtyř zápasů. A i proti poslednímu Zlínu se trápil. Berani výhrou nad Brnem utnuli sérii devíti porážek a po bodech sahali i na jihu Čech. Hosté dvakrát vedli 1:0 a 2:1, přesto si nedovezli ani bod. Motor totiž dokázal v poslední třetině skóre otočit. Obrat zařídili dvěma góly během tří minut Percy a Holec. Zlín v závěru vrhl vše do útoku, ale půl minuty před koncem inkasoval z hole Pecha.

Zápas se Zlínem byl věnován ženám a dívkám. Květiny jim předával i útočník Motoru Martin Beránek.
Byla to pořádná dřina, ale tři body se Zlínem mají pro Motor cenu zlata

Branky a nahrávky: 29. Bindulis (Gulaš, L. Pech), 44. Percy (Štencel, Vondrka), 47. Holec (Chlubna, D. Voženílek), 60. L. Pech (J. Novotný) – 24. T. Mikúš (Vopelka, Mamčics), 40. Honejsek (T. Mikúš, Gazda). Rozhodčí: Lacina, Micka – Gerát, Hynek. Vyloučení: 5:6. Bez využití. Diváci: 5302.
České Budějovice: Hrachovina – Bindulis, Percy, Piskáček, Šenkeřík, Štencel, Vráblík, Štich – J. Ondráček, L. Pech, Gulaš – Vondrka, J. Novotný, Chlubna – Abdul, D. Voženílek, Valský – Holec, M. Hanzl, Karabáček. Trenéři: Modrý, P. Martinec a Fousek.
Zlín: Huf – Suhrada, O. Němec, Trška, Ferenc, Mamčics, Gazda, Dluhoš – T. Mikúš, Hejcman, Vopelka – Köhler, Honejsek, R. Veselý – Karafiát, A. Zbořil, O. Flynn – Frömel, P. Sedláček, Sebera. Trenéři: Jenáček, Rob a M. Hamrlík.

Hradec Králové – Kladno 4:3 v prodl.

Šlágr kola nabídl velké drama. Kladno v posledních šesti minutách otočilo z 1:2 na 3:2. Jenže gól Jágra z 57. minuty výhru Rytířům nepřinesl. 83 sekund před třetí sirénou srovnal Pavlík a v prodloužení rozhodl o výhře domácích Blain. Mountfield vyhrál sedm z posledních osmi zápasů a dostal se na druhé místo před Pardubice.

Branky a nahrávky: 29. F. Pavlík, 35. Oksanen (Smoleňák, Lev), 59. F. Pavlík, 63. Blain – 6. Račuk (Plekanec, Melka), 54. Hlava (Dotchin), 57. Jágr (Hlava). Rozhodčí: Hejduk, Vrba – Zíka, Šimánek. Vyloučení: 3:7. Bez využití. Diváci: 5322.
Hradec Králové: Š. Lukeš – Nedomlel, Blain, Gaspar, F. Pavlík, Kalina, McCormack, Jank – Smoleňák, Lev, Oksanen – Perret, Kevin Klíma, Jergl – R. Pilař, Lalancette, Kelly Klíma – Lang, Koukal, Orsava. Trenéři: T. Martinec, Čihák a P. Svoboda.
Kladno: Bow – Kehar, Dotchin, K. Wood, Ticháček, J. Suchánek, Baránek, Funk – Hlava, Plekanec, Jágr – Kristo, A. Kubík, M. Beran – Račuk, Filip, Melka – Hajný, Pitule, V. Bílek. Trenéři: Čermák, Burger, Paul a Kregl.

Liberec - Karlovy Vary 3:2

Liberec v neděli zlomil sérii čtyř porážek doma v derby s Litvínovem a vyhrál teprve druhý zápas z posledních dvanácti kol. A proti Karlovým Varům dokázal na triumf navázat. Bílí Tygři v poslední třetině otočili zápas a dostali se do dvougólového vedení. V předposlední minutě dostal Energii na dostřel Rachůnek, ale Severočeši těsný náskok uhájili. Liberec doma počtvrté za sebou bodoval a z toho třikrát vyhrál. Karlovy Vary prohrály osm z posledních deseti zápasů.

Branky a nahrávky: 28. Birner (Štibingr, Melancon), 44. Derner (Birner, Štibingr), 58. J. Vlach (P. Jelínek, M. Zachar) – 9. O. Beránek, 59. T. Rachůnek (Flek, Plutnar). Rozhodčí: Jeřábek, Šindel – Kajínek, Axman. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. Diváci: 4773.
Liberec: Kváča – Kolmann, M. Rosandič, Melancon, M. Ivan, Štibingr, Derner – Ordoš, Filippi, Birner – Faško-Rudáš, Klepiš, A. Najman – M. Zachar, P. Jelínek, J. Vlach – Klapka, J. Šír, A. Dlouhý – Gríger. Trenéři: P. Augusta a Jiří Kudrna.
Karlovy Vary: F. Novotný – Martin Rohan, Plutnar, Dlapa, T. Hanousek, T. Havlín, Pulpán, Weinhold – O. Beránek, T. Rachůnek, Flek – Průžek, Miškář, Hladonik – Koblasa, Jiří Kulich, Kohout – Redlich, Osmík, Vondráček. Trenéři: Pešout a Mariška.

Brno - Mladá Boleslav 6:1

Kometa se po dvou zápasech bez bodu vrátila na vítěznou vlnu. A to ve velkém stylu. Brno  doma nasázelo Mladé Boleslavi šest gólů. Čtyřmi body se blýskli Holík (2+2) a Roth (0+4). Bruslaři se dostávají do útlumu. Po šňůře tří výher čtyřikrát v řadě prohráli a získalia jediný bod.

Branky a nahrávky: 3. Ďaloga (Roth, P. Mueller), 4. P. Holík (Roth, Zaťovič), 20. Krištof (Roth, P. Mueller), 22. L. Horký (P. Holík, Roth), 33. P. Holík (Zaťovič, P. Mueller), 46. M. Haščák (Zaťovič, P. Holík) – 56. Lunter (Bičevskis, P. Kousal). Rozhodčí: Hradil, Stano (Slovensko) – Frodl, Komárek. Vyloučení: 2:5. Využití: 2:0. Diváci: 5184.
Brno: Klimeš – Ďaloga, D. Mikyska, Kučeřík, Roth, Gulaši, L. Forman, Fajmon – Kollár, Krištof, P. Mueller – Zaťovič, P. Holík, L. Horký – M. Haščák, R. Pavlík, Mallet – Magee, Rákos, Vincour. Trenéři: Kalous, Horáček a Kováčik.
Mladá Boleslav: J. Růžička – Pavel Pýcha, Ševc, Bernad, Pláněk, Jánošík, Šidlík, D. Moravec – Kotala, Fořt, Claireaux – Kelemen, O. Najman, P. Kousal – Lunter, Bičevskis, J. Stránský – Grim, Adam Raška I, J. Dufek. Trenéři: Rulík a Patera.